کد خبر: 4008523
تاریخ انتشار: ۰۵ آبان ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۰
معاون اجتماعی و مطالبهإگری ستاد امر به معروف خبر داد؛
معاون اجتماعی و مطالبه‌گری ستاد امر به معروف و نهی از منکر با اشاره به وجود برخی البسه و پوشاک نامناسب در بازار تأکید کرد: ستاد امر به معروف و نهی از منکر بحث نظارات بر واردات و تولید پوشاک را در دستور کار دارد و اهتمام جدی داریم که پوشاک و البسه نامتعارف به سرعت از سطح جامعه جمع‌آوری شود.

به گزارش ایکنا، به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور، نشست مشترک حجت الاسلام خان‌محمدی، معاون اجتماعی و مطالبه‌گری ستاد امر به معروف و نهی از منکر و سعید ممبینی، رئیس اتاق اصناف ایران با حضور برخی مدیران این دو نهاد در محل اتاق اصناف ایران برگزار شد.

حجت‌الاسلام خان‌محمدی در این نشست اظهار کرد: گرانی و گرانفروشی جزو منکرات است و ستاد امر به معروف به منظور نظارت بر بازار و کنترل قیمت‌ها با همکاری اتاق اصناف ایران به حوزه اصناف ورود خواهد کرد.

وی افزود: همچنین با توجه به آسیب‌هایی که در دوره کرونا به اصناف مختلف وارد شده ستاد امر به معروف حق و حقوق آنها را پیگیری کرده و کمک می‌کند که در بحث پرداخت مالیات‌ها اصناف بتوانند بدون دغدغه به کسب و کار خود را رونق ببخشند.

معاون اجتماعی و مطالبه‌گری ستاد امر به معروف و نهی از منکر با اشاره به وجود برخی البسه و پوشاک نامناسب در بازار تأکید کرد: ستاد امر به معروف و نهی از منکر بحث نظارات بر واردات و تولید پوشاک را در دستور کار دارد و اهتمام جدی داریم که پوشاک و البسه نامتعارف به سرعت از سطح جامعه جمع‌آوری شود. توزیع و تولید محصولات مغایر با فرهنگ ایرانی ـ اسلامی قطعا پذیرفته نیست و با متخلفان برابر قانون برخورد خواهد شد.

همچنین در این نشست مقرر شد کارگروه مشترک و دائمی ستاد و اتاق اصناف کشور پیرامون مسائل ذیل تشکیل شود:

۱. مطالعه و بررسی پیش نویس و تنظیم نهایی دستورالعمل تشکیل شوراهای امر به معروف و نهی از منکر در اصناف و اتحادیه‌ها.

۲. هماهنگی سه جانبه اتاق اصناف ایران و ستاد امر به معروف با وزارت صمت برای تهیه بانک اطلاعاتی دقیق در خصوص اتحادیه‌های کشور تا سطح شهرستان‌ها (با توجه به پراکندگی و نوع فعالیت).

۳. ایجاد تعاملات سازنده با سایر ارگان‌های مربوطه (تعزیرات، اماکن، سازمان بازرسی، تنظیم بازار و...).

۳. کمک به رفع موانع تولید و حمایت از کارآفرینان.

۴. رسیدگی به نابسامانی‌های خرد و کلان در بازار و کنترل گرانی‌های نامتعارف.

۵. تشکیل قرارگاه مشترک فسادستیزی.

۶. بررسی مشوق‌ها برای اصناف.

۷. ترویج فرهنگ کسب و کار حلال.

۸. معرفی و تشویق کسبه و تجار تراز انقلاب (که مروج فرهنگ رزق حلال و یا تقویت کننده نظام اقتصادی کشور هستند).

۹. برگزاری سلسله همایش‌های استانی اصناف و اتحادیه‌ها.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: