کد خبر: 4015756
تاریخ انتشار: ۰۲ آذر ۱۴۰۰ - ۱۷:۲۸
محمدمهدی ایمانی‌پور:

رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی گفت: در تلاش هستیم هیئت اندیشه‌ورز برای جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی تشکیل دهیم و سرلوحه قرار دادن بیانیه گام دوم به عنوان مانیفست انقلاب اسلامی از سیاست‌های آینده سازمان است.

سرلوحه قراردادن بیانیه گام دوم انقلاب از سیاست های سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی استبه گزارش خبرنگار ایکنا؛ آیین تکریم و معارفه ابوذر ابراهیمی ترکمان و حجت الاسلام والمسلمین محمدمهدی ایمانی پور، رؤسای جدید و قدیم سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی امروز، دوم آذرماه با حضور محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، حجت الاسلام والمسلمین محسن قمی، معاون امور بین الملل دفتر رهبر معظم انقلاب اسلامی و شخصیت های فرهنگی و اصحاب رسانه در این سازمان برگزار شد و حجت الاسلام ایمانی پور طی سخنانی در آن بر ضرورت حاکم شدن تفکر بسیج بر جامعه تأکید کرد.

گزارش تصویری مربوط به مراسم را اینجا ببینید.

وی ضمن تبریک هفته بسیج اظهار کرد: امیدوارم نگاه و تفکر بسیج بر فعالیت‌ها حاکم شود و ما سعی داریم با این تفکر ظرفیت‌های فعال را فعال‌تر و ظرفیت‌های بالقوه را توسعه دهیم. در دوره جدید در تلاش هستیم، کارآمدسازی کنیم.

حجت‌الاسلام ایمانی‌پور افزود: تفکر بسیج به معنای فرصت ساختن از تهدیدهاست و من از اعتماد رهبر معظم انقلاب اسلامی (دام ظله) که برخاسته از حسن ظن رئیس و اعضای شورای عالی انقلاب اسلامی است، تشکر می‌کنم.

وی تصریح کرد: سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در عمر 27 ساله خود منشأ خدمات ارزنده‌ای بوده است و امروز به برکت شکل‌گیری دولت و مجلس انقلابی شاهد بیشترین همسویی با منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی هستیم و یک پیام واحد یعنی ضرورت تحول براساس نگاهی نو و آسیب‌شناسانه و کارآمدسازی را می‌شنویم.

رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی بیان کرد: آسیب اصلی ناکافی بودن کار فرهنگی در تراز انقلاب اسلامی است و شعار ما دیپلماسی فرهنگی در تراز چهل‌واره دوم انقلاب است و ما تحول در سه حوزه سازمانی، ملی و فراملی را در دستور کار قرار داده‌ایم و این مهم فقط با همراهی ممکن است.

وی همچنین گفت: از نظر سازمانی شاهد بازسازی و بازنگری سیاست‌ها، ساختار و مأموریت‌ها و نیروی انسانی و شاهد نسل جدید رایزنی‌های فرهنگی خواهیم بود و از نظر ملی ایجاد حکمرانی شایسته در امور فرهنگی و احیای مطالبه رهبری را مورد توجه قرار خواهیم داد و در حوزه فراملی برای نمایاندن ایران قوی با همراهی جبهه فرهنگی انقلاب تلاش خواهیم کرد.

حجت‌الاسلام ایمانی‌پور ادامه داد: در تلاش هستیم هیئت اندیشه‌ورز برای جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی تشکیل دهیم و سرلوحه قرار دادن بیانیه گام دوم به عنوان مانیفست انقلاب اسلامی، تأمین شرایط اشراف سیاستگذاران به محیط فرهنگی بین‌المللی، کاهش تصدی‌گری و ایفای نقش تسهیل‌گر برای حلقه‌های میدانی و توجه ویژه به حوزه دیپلماسی عمومی به عنوان ابزاری مؤثر از سیاست‌های مورد نظر ما برای آینده است.

وی تأکید کرد: توجه ویژه به حوزه دیپلماسی عمومی به عنوان ابزاری مؤثر، توجه به معرفی فعالیت‌های هنری و نمایشی با محتوای غنی، معرفی و ایجاد لینک میان مفاخر فرهنگی، علمی و هنری و توجه به فعالیت‌های قرآنی از دیگر سیاست‌های ما خواهد بود.

رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در پایان گفت: تقویت دیپلماسی فرهنگی بر اقتصاد، معیشت مردم و امنیت کشور تأثیرگذار است و اگر موفق به ارائه تصویر خوبی از کشور در حوزه بین‌الملل شویم، همه مردم از آن بهره‌مند خواهند شد و دیپلماسی فرهنگی و عمومی باید به مسئله کشور تبدیل شود.

بنابر این‌گزارش، ابوذر ابراهیمی ترکمان، رئیس پیشین سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی نیز در این مراسم گفت: سعی کردم در سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی هر آنچه را مقام معظم رهبری فرمودند، اجرا کنم و اگر در جایی موفق نبودم، از همه و ایشان عذرخواهی می‌کنم.

وی در پایان افزود: امروز جا دارد از مرحوم تسخیری یاد کنیم، ایشان بر گردن ما حق دارند و هر چه یاد گرفتیم از برکات آن مرحوم بود و آشنایی من با ایشان توفیق الهی بود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: