کد خبر: 4016072
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۴۰۰ - ۰۸:۳۸
حجت‌الاسلام سلیمانی:

فعال قرآنی با بیان اینکه اگر می‌خواهیم قرآن و معارف آن را به خوبی تبلیغ و ترویج کنیم، راهش گره‌زدن قرآن و فعالیت‌های قرآنی به هنر، رسانه و فضای مجازی است، گفت: شانزدهمین نشست تخصصی استادان، قاریان و حافظان ممتاز قرآن کریم می‌تواند به گفتمان‌سازی برای این کار کمک کرده و با ایده‌ها، پیشنهاد‌ها و خروجی‌هایی که به همراه دارد، مسیر را برای تبلیغ و ترویج هرچه بهتر قرآن و معارف آن هموار کند.

حجت‌الاسلام سلیمانیحجت‌الاسلام حسین سلیمانی، فعال قرآنی و کارشناس فضای مجازی در گفت‌وگو با ایکنا، با اشاره به برگزاری شانزدهمین نشست تخصصی استادان، قاریان و حافظان ممتاز قرآن با موضوع «تلاوت قرآن و نغمه‌های دینی» بر اهمیت ترویج و تبلیغ قرآن تاکید و اظهار کرد: برای تبلیغ و ترویج قرآن و معارف آن باید از بهترین روش‌ها و خلاقانه‌ترین کار‌ها استفاده کرد.
 
وی اظهار کرد: قرآن خود یک اثر هنری است و قبل از آنکه به معارفش توجه شود به زیبایی آن توجه می‌شود، لذا در زمان نزول، اول چیزی که عرب را بهت‌زده می‌کرد همین هنر و زیبایی بود، چراکه نه شعر بود و نه نثر، بلکه دنیای جدیدی بود.

این فعال قرآنی تصریح کرد:‌ به‌دلیل اینکه معارف و زیبایی قرآن در هم تنیده شده است، افراد جذب اسلام و معارف آن می‌شدند، حتی افرادی که دین را قبول نمی‌کردند، نمی‌توانستند منکر زیبایی قرآن شوند. حالا هم در این زمانه اگر می‌خواهیم قرآن و معارف آن به خوبی تبلیغ و ترویج کنیم راهش گره‌زدن قرآن و فعالیت‌های قرآنی به هنر، رسانه و فضای مجازی است.

وی افزود:‌ باتوجه به اینکه در حوزه فعالیت‌های قرآنی فعالیت‌های هنری‌ -‌ رسانه‌ای و خلاقانه کمتر انجام شده است، قبیل این نشست‌ها می‌تواند به گفتمان‌سازی برای این کار کمک کرده و با ایده‌ها، پیشنهاد‌ها و خروجی‌هایی که به همراه دارد، مسیر را برای تبلیغ و ترویج هرچه بهتر قرآن و معارف آن هموار کند.
 
یادآوری می‌شود، شانزدهمین نشست تخصصی استادان، قاریان و حافظان ممتاز قرآن کریم با اعلام فراخوان عمومی، به موضوع «تلاوت قرآن و نغمه‌های دینی؛ رسانه ملی و فضای مجازی» خواهد پرداخت.
 
علاقه‌مندان، «ایده» یا «طرح» مد نظر خود را در فرم‌های مربوط تکمیل و از طریق یکی از پیام‌رسان‌ها به شماره ۰۹۱۲۱۰۸۳۶۲۶ ارسال کنند. شماره تماس ۵۸۸۴۹۳۸۱۳ ۰۲۱ نیز در ساعات اداری جهت پاسخ‌گویی به پرسش‌های شرکت‌کنندگان در نظر گرفته شده است.
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: