کد خبر: 4016664
تاریخ انتشار: ۰۶ آذر ۱۴۰۰ - ۲۰:۲۳

شانزدهمین جشنواره تلاوت‌های مجلسی ویژه نوجوانان قرآنی استان قزوین با معرفی نفرات برتر به کار خود پایان داد.

به‌گزارش ایکنا، شانزدهمین جشنواره تلاوت‌های مجلسی ویژه نوجوانان قرآنی استان قزوین جمعه ۵ آذرماه ۱۴۰۰ هم‌زمان با نماز مغرب و عشا در آستان مقدس امامزاده خاتون(ع) این شهر برگزار شد و در پایان با معرفی نفرات برتر به کار خود پایان داد.

در این جشنواره که با حضور اساتید، قاریان و مردم قرآن دوست قزوین در آستان مقدس آمنه خاتون(س) قزوین برگزار شد، ۷ تن از قاریان نوجوان استان قزوین با هم به رقابت پرداختند و تلاوت‌های خود را اجرا کردند.

امیررضا مهرداد، حسین قلی‌پور، محمدباقر حق‌شناس، یاسین آزاد، ابوالفضل برخورداری، محمد طه رئیسی و محمدمهدی بهاری قاریانی بودند که به رقابت با یکدیگر پرداختند. بعد از اجرای هرکدام از قاریان و شمارش آراء اخذ شده از حضار و جمع‌بندی نظرات داوران به ترتیب حسین قلی‌پور، محمدمهدی بهاری و امیررضا مهرداد حائز رتبه‌های اول تا سوم شدند که در پایان مراسم از ایشان تجلیل به عمل آمد و نفر اول این مسابقات به جشنواره کشوری راه پیدا کرد.

لازم به ذکر است که داوری این دوره از جشنواره از سوی سه تن از قراء خوش‌خوان و جوان استان قزوین از جمله سید محمدحسن بابایی، سجاد حاجی و حسین خلیلی که خود دارای عنوان در جشنواره بزرگسالان تلاوت‌های مجلسی هستند انجام شد.

یکی از نکات جالب این مسابقات مکان برگزاری آن بود که در آستان مقدس آمنه خاتون(س) برگزار شد. این آستان از شش سال گذشته محلی برای تجمع نوجوانان قرآنی استان قزوین در ماه مبارک رمضان و برگزاری جزءخوانی ویژه این افراد و همچنین کلاس‌های قرآنی متعدد بود که شب گذشته نیز میزبان این جشنواره بود.
 
انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: