کد خبر: 4018395
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۴۰۰ - ۲۲:۳۷

جنبش مقاومت اسلامی فلسطین، گروه‌های مقاومت و وزارت خارجه تشکیلات خودگردان فلسطین ضمن محکومیت جنایت خونین امروز صهیونیست‌ها در قدس، آن را نشانه وحشی‌گری و انحطاط اخلاقی ارتش اشغالگر توصیف کردند.

به گزارش ایکنا به نقل از العهد، محمد حماده، سخنگوی حماس در قدس تصریح کرد جنایت نظامیان صهیونیست در تیراندازی به یک جوان زخمی فلسطینی که بر روی زمین افتاده بود، دلیلی بر وحشی‌گری آن‌هاست.

وی این رفتار جنایت‌کارانه را محکوم کرد و آن را اوج تروریسم توصیف کرد و تأکید کرد که این جنایت را باید تروریسم دانست نه آنچه باید استفاده فلسطینی‌ها از حق دفاع از خود و مقاومت در برابر اشغالگری دانست.

وی تصریح کرد این رژیم هیچ آداب و قانونی را رعایت نمی‌کند و هیچ احترامی برای کرامت انسانی قائل نیست.

کمیته‌های مقاومت فلسطین نیز در بیانیه‌ای مطبوعاتی تأکید کردند: اعدام میدانی جوانی زخمی در بیت‌المقدس از سوی دشمن جنایتکار صهیونیستی جنایتی فراتر از همه معیارهای اخلاقی و انسانی بوده و نشان‌دهنده گستردگی فاشیسم و ​​بربریت این نهاد و بی‌اعتنایی آن به تمام میثاق‌ها و قوانین بین‌المللی است.

این کمیته‌ها این جنایت بزرگ را مایۀ ننگ بر پیشانی بشریت و جهان دانست که از معیارهای دوگانه استفاده می‌کند و جلاد را با قربانی یکسان می‌کند و چشمان خود را بر جنایات شنیع صهیونیست‌ها می‌بندد.

در پایان آن‌ها نیز تأکید شده است که این جنایت فجیع نشان‌دهنده میزان سردرگمی و وحشت رژیم صهیونیستی در نتیجه تشدید مقاومت و انتفاضه در قدس، کرانه باختری و سرزمین‌های اشغالی فلسطین است.

وزارت امور خارجه و مهاجرین تشکیلات خودگردان فلسطین نیز جنایت اعدام میدانی امروز از سوی نیروهای اشغالگر و در روز روشن علیه یک جوان فلسطینی، درحالی‌که مجروح شده بود را به شدت محکوم کرد و آن را جنایت جنگی و جنایت علیه بشریت دانست.

این وزارت چنین اقدامی را ناشی از ذهنیت اشغالگر نژادپرستانه دانست که با فلسطینی به عنوان هدفی برای آموزش و تیراندازی برخورد می‌کند و نشان‌دهنده سطح انحطاط اخلاقی عمیقی است که ارتش اشغالگر به آن رسیده است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: