کد خبر: 4018615
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۴۰۰ - ۱۶:۱۶
رهبر جنبش اسلامی نیجریه گفت: یاد و خاطره شهدای قتل عام شیعیان در سال 2015 که در تاریخ بی‌سابقه بوده همیشه زنده باقی خواهد ماند.

به گزارش ایکنا به نقل از پرس تی وی، شیخ زکزاکی، رهبر نهضت اسلامی نیجریه با تسلیت به خانواده شهدای کشتار زاریا در دسامبر 2015، از آنان خواست که مشیت الهی را قبول کنند.

شیخ زکزاکی طی سخنانی کوتاه به خانواده‌های شهدای کشتار زاریا گفت که یاد عزیزانشان را زنده نگه دارند. شیخ زکزاکی و همسرش، زینت شش پسر خود را از دست داده‌اند که سه نفر از آنها در جریان کشتار زاریا به شهادت رسیدند.

شیخ زکزاکی در این مراسم گفت: ما برخی از خانواده‌های قربانیان این حادثه را دعوت کردیم تا در ششمین سالگرد این قتل عام به آنها تسلیت بگوییم و دلداری دهیم. وی افزود: جدای از خانواده‌های قربانیان باید به جامعه خود هم تسلیت بگوییم. این قتل عامی بود که هرگز فراموش نمی‌شود. زیرا این کشتار در تاریخ سابقه نداشته است. ما باید یاد این حادثه را به‌ویژه هر ساله در  ماه دسامبر زنده نگهداریم.

در دسامبر 2015، نیروهای ارتش نیجریه به اقامتگاه شیخ زکزاکی و یک حسینیه متعلق به جنبش اسلامی در شهر زاریا حمله کردند و بیش از سیصد و چهل نفر از هواداران وی را کشتند.

جنبش اسلامی نیجریه ششمین سالگرد کشتار زاریا را در روزهای آینده گرامی خواهد داشت. یادآوری این کشتار به یک رویداد سالانه تبدیل شده است که در آن اعضای جنبش اسلامی برای کسانی که به دست نیروهای امنیتی این کشور کشته و زخمی شدند دعا می‌کنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: