کد خبر: 4020080
تاریخ انتشار: ۲۰ آذر ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۵
عباس خامه‌یار نوشت؛

10 دسامبر (برابر با 19 آذر)، به عنوان روز جهانی حقوق بشر نامگذاری شده است. مجمع عمومی سازمان ملل متحد، در سال 1948 میلادی اعلامیه جهانی حقوق بشر را با هدف جلب توجه جهانی به حق آزادی و برابری تمام انسان‌ها به تصویب رساند.

این جماعت را نشانی دیگر استبه گزارش ایکنا، عباس خامه‌یار، رایزن فرهنگی ایران در لبنان در یادداشتی به مناسبت 10 دسامبر روز جهانی حقوق بشر ضمن بیان این مطلب نوشت: این اعلامیه یکی از مهمترین و گسترده‌ترین اسناد منتشرشده بین‌المللی به شمار می‌رود و به 500 زبان زنده دنیا ترجمه شده است.

مفاد این اعلامیه حقوق بنیادی در حوزه‌های مختلف سیاسی، شهروندی و مدنی، فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی را مشخص کرده که تمام انسان‌ها در هر کشوری فارغ از جنسیت، ملیت، رنگ پوست، زبان و عقیده باید از آن برخوردار شوند.

این شرح مفصل که دستمایه تحقیقات و پژوهش‌های علمی در زمینه حقوق بشر شد، مرا به ادای احترام و تجلیل از ﺑﺎﻧﻴﺎن ﻣﻨﺸﻮر در زﻣﺎن ﺗﺪوﻳﻦ آن وا می‌دارد. همچنین از کسانی که حامی درون‌مایه و شعارهای اصلی این اعلامیه هستند؛ آنانی که در جهت آگاهی بخشی ملت‌ها از حقوق بشر و برابری انسان‌ها و محقق شدن آن در سراسر جهان؛ در یمن، بحرین، فلسطین، سوریه و عراق و سایر نقاط جهان پیوسته تلاش می‌کنند.

سپاس آنان را که مدافع حقوق اقلیت‌های مسلمان در جوامع غربی، کشورهای شرق آسیا و دیگر نقاط جهان هستند. اما سپاس بیکران مختص آنانی است که بستر را برای اعمال و اجرایی نمودن انواع مختلف تحریم‌ها، انحصار علمی و فناوری هسته‌ای فراهم کرده‌اند! آنان که با اقدامات خود زمینه‌ساز پیگیری جنایات جنگی و نسل‌کشی هستند!

سپاس فراوان از قدرت‌های بزرگ به خاطر سو‌ء‌ استفاده سیاسی از بحران کرونا! آری.. زحمات بی‌دریغ‌شان در زمینه بازی با جان میلیون‌ها انسان شایسته تقدیر است!

با تشکر از تمام قدرت‌های بزرگ که بحران همه‌گیری ویروس کرونا را تشدید و شرایطی ایجاد کرده‌اند تا برخی کشورها بیش از هر کشور دیگری در جهان از این ویروس هولناک متضرر شوند.

سپاس از شورای حقوق‌ بشر سازمان ملل متحد و به طور کل سازمان ملل متحد به پاس اقداماتی که شرایطی فراهم آورد که آدمی اکنون دستیابی به حقوق اولیه خود را دست‌نیافتنی می‌پندارد!

سپاس بی‌پایان به این دلیل که انسان کم بهره‌ترین موجود از برکت‌های این جهان گشته است!

سپاس و صد سپاس به این دلیل که «اشرف مخلوقات» از دید این جماعت (قدرت‌های بزرگ) کم‌‌اهمیت‌ترین و بی‌ارزش‌ترین است‌!

سپاس بیکران به پاس تحریم‌های چهل ساله علیه کشورم و اعمال شدیدترین تحریم‌ها علیه مردمش که آخرین آن محرومیت ایران از دریافت واکسن، دارو و تجهیزات درمان کرونا بود!

به راستی اینان از کدامین جهان سخن می‌گویند؟! «این جماعت را نشانی دیگر است».

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: