کد خبر: 4020787
تاریخ انتشار: ۲۳ آذر ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۷
جلال‌مآب:

رئیس ستاد توسعه و بازسازی عتبات از اتمام عملیات احداث سازه بتنی صحن حضرت زینب(س) در کربلای معلی خبر داد.

طرح توسعه حرم مطهر حسینی به مرحله نازک‌کاری رسیدبه گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات، محمد جلال‌مآب، رئیس ستاد توسعه و بازسازی عتبات گفت: با همت عوامل اجرایی، حمایت‌های خیران و همکاری عتبه حسینی، عملیات ساخت سازه بتنی فاز نخست طرح توسعه حرم مطهر امام حسین(ع) مزین به نام صحن حضرت زینب(س) به اتمام رسید و این پروژه بزرگ زیارتی - خدماتی وارد مرحله نازک‌کاری و تأسیساتی شد.

وی ایجاد فضای مناسب زیارتی و امکانات رفاهی و خدماتی برای زائران را از اهداف اصلی اجرای این طرح برشمرد و گفت: فاز نخست طرح توسعه حرم امام حسین(ع) مزین بنام صحن حضرت زینب(س) با وسعت بیش از 135 هزارمترمربع زیربنا، مجموعه‌ای از شبستان‌های زیارتی، فضای رو باز، کتابخانه، موزه و رستوران است.

وی با بیان اینکه مکان جغرافیایی خاص اجرای این طرح، فرصت معنوی ارزشمندی پیش روی خیّران و دوستدارن اهل بیت(ع) برای مشارکت در فیض توسعه حرم است، گفت: صحن حضرت زینب(س) در حد فاصل خیمه‌گاه حسینی با حرم مطهر قرار دارد که تل زینبیه نیز در آن واقع شده است.

وی افزود: براساس این طرح، ساختمان جدید تل زینبیه با معماری زیبا و در خور شان زائران در کنار تپه‌ای نمادین، در حال احداث است.

رئیس ستاد توسعه و بازسازی عتبات ادامه داد: شبستان حضرت علی اکبر(ع) به مساحت حدود ۲۸۰۰ متر مربع نیز در طبقه همکف پروژه صحن حضرت زینب(س) در حال احداث است که جزء فضاهای زیارتی این طرح بزرگ محسوب می‌شود.

جلال‌مآب، حمایت از تولید داخلی را یکی از اصول تأمین مصالح طرح‌ها اعلام کرد و گفت: ستاد توسعه و بازسازی عتبات، کمک‌های داوطلبانه مردمی را صرف خرید ملزومات از صنایع و تولیدکنندگان داخلی می‌کند که به این طریق برکت نذر خیران وارد چرخه اقتصادی کشور و حمایت از اشتغال می‌شود.

وی با ابراز امیدواری در مورد رفع بلای کرونا و امکان تشرف بدون محدودیت زائران در آینده نزدیک گفت: با توجه به آمار حضور میلیونی زائران در اربعین‌های پیش از سال 98 و پیش‌بینی افزایش حضور زائران به‌ویژه هموطنان عزیز در ماه‌های آتی و اربعین آینده، در تلاش هستیم تا با سرعت و دقت مضاعف، مراحل سفت‌کاری و نازک‌کاری طرح را اجرایی کنیم.

رئیس ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات با بیان اینکه مراحل اجرای تاسیسات، نازک‌کاری و نما، پرکارترین بخش این طرح محسوب می‌شود، افزود: از تمامی دوستداران اهل بیت(ع) دعوت می‌کنیم تا با اهدای کمک‌های نقدی و غیرنقدی و اهدای نذر در فیض توسعه حرم‌های مطهر که به تعبیر شهید سلیمانی عمل کوثرانه و صدقه جاریه است، مشارکت کنند.

براساس این گزارش، علاقه‌مندان به مشارکت در فیض توسعه حرم مطهر حسینی می‌توانند با مراجعه به درگاه پرداخت آنلاین تارنمای ستاد بازسازی عتبات به نشانی https://atabat.org/fa/onlinepayment/form یا شماره‌گیری کد دستوری ستاره72مربع یا واریز به حساب شماره ۷۲۷۲ بانک سپه در سراسر کشور شبای IR350150000000000000007272 نذر و کمک‌های نقدی خود را اهدا کنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: