کد خبر: 4028103
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۳

همکاری مرکز اسلامی نیویورک در تدفین قربانیان حادثه آتش‌سوزی

مرکز فرهنگی اسلامی واقع در «برانکس» نیویورک برای تدفین کشته‌شدگان حادثه آتش‌سوزی روز یکشنبه در این شهر به خانواده‌های قربانیان کمک می‌کند.

همکاری مرکز اسلامی نیویورک در تدفین قربانیان حادثه آتش‌سوزیبه گزارش ایکنا به نقل Connecticut News، این خدمات از سوی مرکز اسلامی فرهنگی کونکورس (Concourse) واقع در محله برانکس ارائه می‌شود و طی آن خانواده‌های قربانیان حادثه آتش‌سوزی از کمک‌های این مرکز برای تدفین و مراسم یادبود افراد خانواده و نزددیکان خود برخوردار می‌شوند.

«باکری کامرا» از اعضای این مرکز اسلامی گفت: قرار است روز چهارشنبه (امروز) پس از دریافت مجوز از مقامات، مراسم تشییع پیکرها آغاز شود. برخی از اجساد در قبرستان مسلمانان شهر دفن شده و برخی دیگر به کشورهای زادگاهشان فرستاده می‌شود.

مرکز فرهنگی اسلامی کونکورس در سال 1999،  برای انجام امورات مذهبی مسلمانان غرب آفریقا در منطقه برانکس تأسیس شد. بیشتر اعضای این مسجد را مسلمانان غرب آفریقا و افرادی از کشورهایی مانند گامبیا تشکیل می‌دهند.

روز یکشنبه، 19 دی‌ماه یک آتش‌سوزی در ساختمانی ۱۹ طبقه در محله برانکس نیویورک رخ داد و 19 نفر در جریان آن کشته و 60 نفر نیز زخمی شدند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha