کد خبر: 4028968
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۵

تعدادی از معلمان قرآن بازمانده از جذب، صبح امروز، ۲۶ دی‌ماه به امید شنیدن صدایشان، مقابل ساختمان وزارتخانه آموزش و پرورش تجمع کردند که پس از یک ساعت، این جمع با همراهی حراست وزارتخانه با ناصر سلیمان‌زاده، رئیس مرکز برنامه‌ریزی نیروی انسانی و امور اداری آموزش و پرورش جلسه‌ای داشتند.

پاسخ رئیس مرکز برنامه‌ریزی نیروی انسانی وزارت آموزش و پرورشبه گزارش خبرنگار ایکنا، تعدادی از معلمان قرآن بازمانده از جذب، صبح امروز، ۲۶ دی‌ماه به امید رسیدن صدایشان به گوش وزیر آموزش و پرورش و سایر مسئولان این وزارتخانه، در خیابان شهید قرنی، تجمع  داشتند.

این جمع ساعت هشت صبح را زمان این تجمع اعلام کرده بودند و پس گذشت دقایقی به تدریج حدود 15 نفر به نمایندگی استان‌های مختلف حضور یافتند.


بیشتر بخوانید:


پیش از این نیز ایکنا در چند نوبت پیگیری‌هایی درباره عدم جذب و تبدیل وضعیت این معلمان داشت که ناصر سلیمان‌زاده، رئیس مرکز برنامه‌ریزی نیروی انسانی و امور اداری آموزش و پرورش نیز پیش از آزمون استخدامی مردادماه 1400 بر این امر تصریح شد که ما دستگاه اجرایی هستیم و نه قانونگذار و این امر نیازمند اصلاح مصوبه مجلس یا تصویب قانون از سوی دستگاه قانونگذار است و کاری از دست وزارتخانه بر نمی‌‌آید.

به گزارش ایکنا، این معلمان قرآن صبح امروز از شهرهای مختلف نکا، بابل، سمنان، سوادکوه، کوهبنان و زرند کرمان، شاهرود و ... حضور داشتند و اهم سخن این معلمان، که سابقه تدریس از 8 تا 18 سال داشتند، پیرامون این موارد بود؛

  • برخی فیش حقوقی دریافت نکرده‌ایم، اما سند مالی، لیست حضور و غیاب در مدرسه، صورتجلسه شورای مدرسه و حتی تقدیرنامه روز معلم و فرم هشت امضاء را داریم، اما باز هم مدارک ما را تأیید نکرده‌اند.
  • شرایط معلم‌های جذب شده(مرداد 1400) با ما جامانده‌ها مشابهت دارد، اما سلایق و روابط حاکم بوده است.
  • به معلمان قرآنی که مدارک تحصیلی آنها پس از سال 92 اخذ شده است، ترتیب اثر داده نشد.
  • مدارکمان تأیید شد، اما متأسفانه پس از مراجعه به ادارات آموزش و پرورش دیدیم که سایت برای دریافت کد ثبت‌نام باز نشد و حال آن که گفته بودند هر زمانی مدارکتان تأیید شود در سایت، ثبت‌نام خواهید شد که این اتفاق روی نداد.  
  • قصور در نوشتن آموزش هفته‌ای شش ساعت به جای 12 ساعت آموزشی در مدارس و حال آنکه ما در مدارس طبق مصوبه و بخشنامه در هفته 12 ساعت آموزش داشتیم.
  • تأیید دیرهنگام برخی از این معلمان از سوی کارگروه شهرستان‌ها و استان‌ها و بازماندن از آزمون استخدامی
  • برخی از ما معلمان قرآن جزو گروه داوری مسابقات قرآن ادارات آموزش و پرورش شهرستان‌های محل سکونتمان بودیم و نامه آن را نیز داریم.

به گزارش ایکنا، سرانجام با عبور بیش از یک ساعت از این تجمع با حضور حراست وزارت آموزش و پرورش و هماهنگی‌های انجام شده این معلمان به ساختمان معاونت برنامه‌ریزی و توسعه منابع انسانی وزارتخانه راهنمایی شدند تا با ناصر سلیمان‌زاده، رئیس مرکز برنامه‌ریزی نیروی انسانی و امور اداری آموزش و پرورش جلسه‌ای کوتاه داشته باشند.

از این جمع، سه نفر از معلمان به عنوان نماینده در دفتر ناصر سلیمان‌زاده، رئیس مرکز برنامه‌ریزی نیروی انسانی و امور اداری آموزش و پرورش حاضر شدند و به بیان مطالباتشان پرداختند.

ناصر سلیمان‌زاده، رئیس مرکز برنامه ریزی منابع انسانی و امور اداریسلیمان‌زاده با تأکید بر اینکه وزارتخانه مکلف است قوانین مجلس را اجرا کند، گفت: ما صرفاً مجری هستیم. اگر فردی خطایی کرده‌ است، نباید پای آموزش و پرورش و دولت نوشته شود. اگر فردی خطا کرده است مراجع نظارتی چون بازرسی، حراست و دیوان عدالت اداری است که باید با مراجعه با آنها با دلیل و مدرک خواسته شود تا با آنها برخورد شود.

رئیس مرکز برنامه‌ریزی نیروی انسانی و امور اداری آموزش و پرورش بیان کرد: قانون می‌گوید افرادی که مربیان قرآن و جزو طرح امین بودند و پیش از سال 92 با آموزش و پرورش همکاری داشتند باید بکارگیری شوند. ادارات و مدارس و تمامی آموزشگاه‌ها قانوناً مکتوب دارند که هیچ فردی حق ندارد بدون برگه گزینش وارد واحد آموزشی شود. اگر معلمی می‌خواهد به امر آموزش فرزندان و دانش‌آموزان بپردازد باید برگه تأیید گزینش را داشته باشد و اگر فردی به عنوان معلم در مدرسه وارد می‌شود باید با اطلاع اداره باشد و مراد از این اطلاع نیز معرفی‌نامه است.  

وی با تأکید بر اینکه لذا داشتن تأییدیه گزینش یا معرفی‌نامه و ابلاغ، جزو آیتم‌هایی بوده است که برای تشکیل پرونده و جذب معلمان لحاظ می‌شده است، ادامه داد: سومین مورد نیز این است که باید فعالیت شما معلمان قرآن نیز مسجل شود و برای آن چندین معیار قرار دادیم.

سلیمان‌زاده اضافه کرد: نحوه ثابت کردن فعالیت شما معلمان قرآن در مدارس نیز از طریق دفاتر حضور و غیاب، لیست نمره، گزارش عملکرد امور تربیتی _تهیه تصویری از آن گزارش عملکرد که به ادارات ارسال شده است)، صورتجلسه از شورای مدرسه، صورتجلسه شورای معلمان، صورتجلسه از انجمن اولیا و مربیان (که موظف است از عملکرد معلمان در واحد آموزشی مطلع باشد) قابل اثبات است. بنابر این هر کدام از شما یکی از این ها را ارائه می‌کرد، از نظر وزارتخانه و مرکز قابل قبول بود، اما حالا به هر دلیلی که حق داشتید یا حق نداشتید، اما نتوانستید در آن آزمون شرکت کنید، کاری از دست من بر نمی‌آید.

کد

رئیس مرکز برنامه‌ریزی نیروی انسانی و امور اداری آموزش و پرورش با تأکید بر اینکه اجازه نداریم فردی که در آزمون شرکت نکرده است، قبولش کنیم، گفت: از طرف دیگر مجلس شورای اسلامی به دنبال این است تا با تصویب طرحی معلمان قرآن جامانده از این آزمون استخدامی و همچنین معلمان که شامل طرح امین، پیش از سال 92 هستند یا بعد از سال 92 هستند، جذب آموزش و پرورش شوند. بنابر این باید منتظر تصویب آن بمانید. با نمایندگان استان‌هایتان در مجلس صحبت کنید تا طرحی که نوشته می‌شود، مناسب باشد

وی ادامه داد: از سوی دیگر شما معلمان قرآن می‌توانید با در دست داشتن مدارک به دیوان عدالت اداری شکایت ‌کنید، قاضی اگر رأی بدهد وزارتخانه حتی می‌تواند بدون آزمون شما را جذب کند. به جز این دو مورد نه کاری از من و نه همکاران من بر می‌آید و خواهشاً وقت خودتان را در این زمینه صرف نکنید.

پس از این پاسخ، معلمان باز هم از حق خود کوتاه نیامدند و به سایر دوستان خود مقابل وزارتخانه ملحق شدند تا شاید راه چاره‌ای به جز این موارد برایشان باشد و بتوانند با وزیر آموزش و پرورش گفت‌وگویی داشته باشند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: