کد خبر: 4029749
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۹
انجم‌شعاع خبر داد:

مدیرعامل اتحادیه کشوری مؤسسات و تشکل‌های قرآن و عترت از بررسی 38 موضوع مطرح شده از سوی اعضا در مجمع عمومی، و 15 نقد مطرح شده از مجموع رسانه‌های قرآنی به اتحادیه در جلسه بیست و یکم خبر داد و گفت: در آینده نزدیک مصوبات جلسات هیئت مدیره به مانند بحث مالی اتحادیه نیز به صورت شفاف در پایگاه اینترنتی اتقان در معرض دید عموم قرار می‌گیرد.

محمد انجم شعاعبه گزارش ایکنا، بیست و یکمین جلسه هیئت مدیره اتحادیه کشوری مؤسسات و تشکل‌های قرآن و عترت به صورت حضوری و وبیناری با شرکت اکثریت اعضاء، عصر روز گذشته، 28 دی‌ماه در سالن اجتماعات سازمان دارالقرآن الکریم تشکیل شد.

بنابر گفته محمد انجم‌شعاع، مدیرعامل اتحادیه کشوری «مهمترین مباحث این جلسه پرداختن به مصوبات مجمع عمومی اتحادیه کشوری دهم دی‌ماه بود. طی این جلسه برخی از اعضا به بیان نظرات، انتقادات و پیشنهادات خود پرداختند. قریب 38 موضوع از سوی اعضای مجمع و همچنین 15 مورد نقد از مجموع رسانه‌های قرآنی مطرح شد که در این باره بحث و گفت‌وگو شد و مقرر شد تا نسبت به رفع اشکالات مطرح شده تدابیری اتخاذ شود.»

کد

وی با تأکید بر اینکه هیچ یک از نقدهای مطرح شده در مجمع اخیر (که از سر دلسوزی و مشفقانه بوده است)، مورد غفلت واقع نمی‌شود، اضافه کرد: مقرر شد تا به مؤسساتی که در این رابطه نکته‌هایی را مطرح کردند، مدیرعامل به صورت مستقیم پاسخ دهد تا عزیزان مطمئن باشند هر آنچه که از روی دلسوزی و احساس مسئولیت نسبت به اصلاح وضع موجود مطرح می‌کند از نگاه هیئت مدیره مغفول نمی‌ماند.

جلسه هیئت مدیره اتحادیه کشوری مؤسسات و تشکل‌های قرآن و عترت

انجم‌شعاع افزود: طی این جلسه درباره فعال شدن تمامی کمیته‌های اتحادیه کشوری نیز تصمیم‌گیری شد تا بر این اساس مسئولان کمیته‌های اتحادیه که با ترکیب اعضای هیئت مدیره تشکیل شده است بتوانند در این باره فعال‌تر از گذشته در عرصه تصمیم‌سازی هیئت مدیره نقش آفرینی کنند.

وی ادامه داد: از آنجا که تکالیف اتحادیه پس از مجمع بسیار فراگیر از سوی اعضای مجمع تعیین شده، توافق شد مدیرعامل با بهره‌گیری از ظرفیت تمام اعضای هیئت مدیره برای عملیاتی کردن آنها اقدام کند. همچنین مقرر شد با بهره‌گیری از مساعدت و تجربیات مدیران دو اتحادیه کشوری گذشته و برگزاری نشست‌های همفکری، همکاری‌های بیشتری را با این عزیزان در صحنه تعامل و حل مشکلات مؤسسات به منصه ظهور بگذارند.

مهمترین رویکرد جلسه بیست و یکم، علاوه بر پرداختن به مشکلات و پیشنهاداتی که اعضای مجمع مطرح کرده بودند، پیگیری و محقق ساختن کلان برنامه‌های اتحادیه در افق 1402 بود. برنامه زمانبندی آن به صورت عمومی اعلام خواهد شد. همچنین در زمینه شفاف‌سازی اقدامات اتحادیه علاوه بر سامانه شفاف‌سازی مالی اتحادیه (که در گذشته در پرتال اتقان شکل گرفته بود) توافق شد، مصوبات به صورت شفاف در اختیار تمام اعضای مجمع قرار گیرد و در آینده نزدیک از طریق سایت اتقان، مصوبات و نتیجه آن در معرض ملاحظه و رؤیت تمامی مؤسسات قرآنی قرار گیرد.

در پایان این جلسه مقرر شد تا از همکاری منصور آقامحمدی و علی‌اکبر خاکساری‌هرندی که پیش از این با اتحادیه کشوری همکاری داشتند، به نحو شایسته‌ای قدردانی شود.

زهره رجبی اصلی

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: