کد خبر: 4030090
تاریخ انتشار: ۳۰ دی ۱۴۰۰ - ۲۳:۳۶

اداره کل امور مسجدالحرام و مسجدالنبی با اشاره به خدمات جدید این اداره برای فراهم کردن امکانات مورد استفاده نابینایان از قرآن کریم از بهره‌مندی بیش از یک و نیم میلیون نفر از دوره‌های قرآن کریم در مسجدالحرام خبر داده است.

استفاده بیش از یک و نیم میلیون نفر از دوره‌های قرآنی در مسجدالحرامبه گزارش ایکنا به نقل از سیدتی، اداره کل امور مسجدالحرام و مسجدالنبی اعلام کرده است که این اداره اهتمام ویژه‌ای برای فراهم کردن نسخ قرآن کریم به همراه ترجمه، شرح و تفسیر آیات قرآن مجید به خط بریل داشته است. با توجه به این تلاش‌ها هم‌اکنون نسخ قرآن به همراه شرح و تفسیر آن‌ها به خط بریل در قفسه‌ها و محل‌های مخصوصی در مسجدالحرام و مسجدالنبی در اختیار زائران نابینا قرار گرفته است.

همچنین سازمان ارشاد و امور تبلیغی به نمایندگی اداره کل امور مصاحف و کتب نیز اهتمام ویژه‌ای به بحث آموزش حفظ و تلاوت قرآن کریم داشته است. در راستای این اهداف اداره مذکور تلاش زیادی برای برگزاری کارگاه‌های تصحیح تلاوت برای حجاج و همچنین برگزاری کارگاه‌های آموزش حفظ قران از راه دور کرده است.

شیخ بدر بن عبدالله الفریح، معاون دبیر کل سازمان ارشاد و امور تبلیغاتی گفت: این سازمان به نمایندگی از اداره کل مصاحف و کتب در راستای آموزش حفظ و قرائت صحیح قران کریم به زائران کعبه، اقدام به برگزاری کارگاه‌های شبانه‌روزی حفظ و تصحیح قرائت سوره فاتحه و سوره‌های کوچک قرآن کریم کرده است.

همچنین محافل قرائت و صدور اجازه برای حافظان قرآن کریم نیز از سوی این سازمان تشکیل شده است.

وی تصریح کرد: ریاست کل اداره امور مسجدالحرام و مسجدالنبی درصدد رساندن پیام جهانی حرمین شریفین به همه مسلمانان است و در این راستامرکز قرائت الکترونیکی قرآن کریم به منظور آموزش از راه دور قرآن کریم و بهره‌مندی میلیون‌ها مسلمان از سرتاسر جهان تأسیس شده است.

الفریح بیان کرد: آمارها بیانگرشاهد افزایش چشمگیر حضور افراد در دوره‌های حفظ قرآن کریم است، به طوری که تعداد افرادی که از دوره‌های قرآنی از سال 1434 تا 1443 قمری بهره‌مند شده‌اند به یک‌میلیون و 596 هزار و 240 نفر رسیده است و تعداد کسانی که در طول موسم حج از سال 1438 تا 1443 از دوره‌های قرآن بهره‌مند شده‌اند، به 167109 رسیده است.

در دوران شیوع کرونا نیز کارگاه‌های مجازی حفظ قرآن کریم از راه دور با هدف حفظ سلامت مسلمانان با حضور 12 معلم و 21052 علاقه‌مند به قرآن کریم برگزار شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: