کد خبر: 4039715
تاریخ انتشار: ۱۰ اسفند ۱۴۰۰ - ۲۰:۴۲
رئیس المصطفی در جمع علمای اهل سنت گلستان:

بشریت در سایه تمدن اسلامی به عدالت می‌رسد

رئیس جامعةالمصطفی العالمیه تصریح کرد: تمدن نوین اسلامی به‌عنوان یک مدنیت جدید بر پایه احکام اسلامی جز با وحدت امت اسلامی محقق نخواهد شد، زیرا تمدن اسلامی برای همه بشریت است تا در سایه آن در کمال معنویت و عدالت زندگی کنند.

علی عباسی، رئیس جامعةالمصطفی العالمیه

به گزارش خبرنگار ایکنا، حجت‌الاسلام والمسلمین علی عباسی، رئیس جامعه‌المصطفی العالمیه امروز دهم اسفند در گردهمایی بزرگ علمای شیعه و سنی استان گلستان که در شهر گنبد برگزار شد، با تبریک مبعث نبی مکرم اسلام(ص) و با تاکید برضرورت حفظ وحدت اسلامی، افزود: وحدت امت اسلامی از مهمترین آموزه‌های آخرین پیامبر الهی به مسلمانان است که باید مورد توجه و اهتمام جدی پیروان آن حضرت قرار بگیرد.

وی اظهار کرد: وحدت، اتحاد و باهم بودن امت اسلامی شرط زندگی موفق آنان در برابر توطئه‌های تفرقه افکنانه دشمنان اسلام است. دشمنان در اتاق‌های فکر خود با ابزار‌هایی که در اختیار دارند شبانه‌روز برای ایجاد اختلاف و تفرقه بین اقوام و مذاهب اسلامی (امت اسلامی) تلاش می‌کنند و در این راه شیعه و اهل سنت برای آن‌ها مهم نیستند بلکه آن‌ها فقط به منافع خود فکر می‌کنند.

حجت‌الاسلام والمسلمین عباسی ادامه داد: در منطقه خاورمیانه از گذشته تاکنون به خصوص در دهه‌های اخیر، چهره اسلام به خاطر نگاه‌های تکفیری، وهابی و رفتار‌های تفرقه‌انگیزانه آنان آسیب دید، که باید تلاش شود با معرفی صحیح سیره نبی مکرم اسلام(ص) این آسیب جبران شود.

رئیس جامعةالمصطفی العالمیه تصریح کرد: انقلاب اسلامی که بر پایه احکام الهی و سیره نبی مکرم اسلام(ص) پایه گذاری شد، اتحاد، برادری و اخوت امت اسلامی را به عنوان راهبرد تخلف‌ناپذیر و قطعی برگزید و امام راحل و رهبر معظم انقلاب همواره بر این اصل مهم تاکید داشته و دارند.

وی با تبریک بعثت نبی مکرم اسلام(ص) گفت: صرف نظر از زمان وقوع این واقعه بزرگ تاریخی، بعثت پیامبر(ص) یک حقیقت و نقطه عطف بزرگ در تاریخ بشریت است که خداوند از آن به‌عنوان نعمت برتر به انسان‌ها یاد می‌کند، زیرا خداوند از میان انسان‌ها یک نفر را به درجه‌ای از کمال رساند تا حلقه وصل زمین و آسمان باشد و راه رسیدن به معارف و حقایق هستی را به انسان‌ها یاد دهد.

حجت‌الاسلام والمسلمین عباسی افزود: پیامبر(ص) مبعوث شد تا انسان‌ها را از تاریکی، نادانی و ظلمت عبور داده و در مسیر حرکت به کمال قرار دهد در واقع نخستین کار پیامبر(ص) برای انسان‌ها ارائه معارف و حقایق هستی، توحید ناب، شناخت افعال و صفات خداوند و مبدا و مقصد زندگی بود تا در سایه آن‌ها انسان به کمال و سعادت برسد.

وحدت شیعه و سنی در ایران خارچشم دشمنان است

در این مراسم، حجت‌الاسلام شیخ نورعلی دیلم، رئیس مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور نیز در وحدت بین امت اسلامی را از آموزه‌های دینی و مورد تاکید امامین انقلاب اسلامی دانست و گفت: امروز وحدت بین شیعه و سنی در استان گلستان و ایران اسلامی خار چشم دشمنان شده است.

دشمن شبانه روز به فکر اختلاف افکنی است

وی با تاکید بر ضرورت حفظ وحدت امت اسلامی افزود: در بیانیه رهبر معظم انقلاب موسوم به گام دوم و مساله جهاد تبیین به‌عنوان نقشه راه که فعلاً از آن فاصله داریم باید حفظ وحدت در سخن و عمل ما باید مورد توجه قرار گیرد.

نفی قوم‌گرایی از برکات انقلاب اسلامی است

سپس، آخوند ابوبکر خوجملی، امام جمعه اهل‌سنت نگین شهر از توابع شهرستان آزادشهر هم در این گردهمایی گفت: بعثت نبی مکرم اسلام(ص) تجلی نورانیت در اوج ظلمات و جاهلیت بود و پیامبر(ص) ما از کفر و تاریکی به سمت نور و خداپرستی هدایت کرد.

وی، وحدت و همدلی بین مسلمانان، احیای کرامت انسانی و نفی عصبیت و قوم‌گرایی را از برکات رسالت نبی مکرم اسلام(ص) برشمرد و افزود: در نظام جمهوری اسلامی نیز توجه به این آموزه‌ها مورد تاکید و عمل قرار دارند.

رژیم آمریکا در حال افول است

همچنین، حجت‌الاسلام محمود ترابی، امام جمعه گنبدکاووس در این مراسم با تبریک عید مبعث نبی مکرم اسلام(ص) گفت: رهبر معظم انقلاب در سال ۷۲ و سخنرانی خویش در قم مساله شنیدن خُرد شدن استخوان‌های آمریکا را مطرح کردند، در بیانیه موسوم به گام دوم انقلاب عبارت در حال اهتزاز بودن آمریکا را به کار بردند و این‌ها نشان می‌دهد که قدرت پوشالی این کشور استکباری در حال افول است.

وی افزود: در مساله جهاد تبیین باید این واقعیت مطرح شده توسط رهبر معظم انقلاب به درستی برای اقشار مختلف مردم تبیین شود تا موجبات خوشحالی و امید به آینده در آن‌ها تقویت شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha