کد خبر: 4039885
تاریخ انتشار: ۱۱ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۶

شورای زکات استان تهران برگزار شد

شورای زکات استان تهران با حضور استاندار تهران، مدیرکل کمیته امداد استان تهران، رئیس شورای زکات و اعضای شورای زکات استان در استانداری تهران برگزار شد.

به گزارش ایکنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، صبح امروز چهارشنبه، یازدهم اسفندماه نشست شورای زکات استان تهران با حضور محسن منصوری، استاندار تهران، سیدابوالفضل پرپنچی، مدیرکل کمیته امداد استان تهران و حجت‌الاسلام والمسلمین سیدعلی چراغی، امام‌جمعه شهرستان ری و رئیس شورای زکات استان تهران و سایر مسئولان در استانداری تهران برگزار شد.

سیدابوالفضل پرپنچی، مدیرکل کمیته امداد استان تهران در این نشست با ارائه گزارش عملکرد زکات استان تهران، گفت: در ۱۰ ماهه سال ۱۴۰۰، ۸۷ میلیارد تومان زکات نقدی و غیرنقدی جمع‌آوری شده است که این مبلغ نسبت به سال گذشته در همین مدت زمان ۳۶ درصد افزایش داشته است.

وی با بیان اینکه استان تهران رتبه نخست جمع‌آوری زکات واجب را در سطح کشور دارد، افزود: زکات جمع‌آوری شده در جهت تأمین جهیزیه نوعروسان، امور درمانی، خرید و ساخت مسکن، پروژه‌های عمرانی و امور معیشتی هزینه شده است.

پرپنچی با بیان اینکه امسال ۱۷ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان زکات فطره جمع‌آوری شده است، بیان کرد: این مبلغ نسبت به سال گذشته ۶۴ درصد افزایش داشته است.

مدیرکل کمیته امداد استان تهران به اقدامات این نهاد در جهت فرهنگ‌سازی و آموزش در حوزه زکات اشاره کرد و افزود: در این جهت بالغ بر ۱۱۷ جلسه شورای زکات در سطح شهرستان‌های استان، ۱۹۸ جلسه در بخش ها و روستاها برگزار شده است.

وی عنوان کرد: همچنین، در این مدت زمان ۱۱۲ همایش به منظور آموزش و تجلیل از مؤدیان زکات در سطح استان تهران برگزار شده است.

پرپنچی با تأکید بر همکاری فرمانداران و بخشداران برای برگزاری بهتر و همکاری متداول با روسای زکات استان و شهرستان‌ها، گفت: در این جهت نیز به صورت فصلی به استانداری تهران گزارش ارائه شود.

مدیرکل کمیته امداد استان تهران به تبلیغ رسانه‌ای و بیلبورد از سوی شورای شهر و شهردار، گفت‌وگو با بزرگان شهر و اعضای شورای زکات و پخش در اخبار و شبکه پنج سیما اشاره کرد و افزود: ارتباط و جلسات متعدد جهاد کشاورزی و دبیرخانه استان و شهرستان‌ها برای هماهنگی بهتر و جذب زکات، برگزاری حداقل یک همایش جامع زکات با حضور رؤسای تمامی دستگاه‌های عضو شورای زکات استان و شهرستان‌ها جهت تبیین شرح وظایف و بررسی عملکرد انان در حوزه زکات (همایش اعضای شورای زکات و برگزاری جلسات ائمه جمعه) به عنوان رؤسای شورای زکات در شهرستان‌ها و بخش‌ها (در استان حداقل هر شش ماه یکبار) نیز مورد انتظار است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha