کد خبر: 4043653
تاریخ انتشار: ۲۵ اسفند ۱۴۰۰ - ۲۰:۴۵
جمعیت الوفاق بحرین:

جمعیت الوفاق بحرین با اشاره به اظهارات جدید حمد بن جاسم، نخست‌وزیر سابق قطر، خواهان آزادی رهبر دربند خود از زندان‌های رژیم آل خلیفه شد.

به گزارش ایکنا به نقل از العهد، جمعیت الوفاق بحرین با اشاره به حقایق جدیدی که اخیراً درباره شیخ علی سلمان، رهبر زندانی این جمعیت، آشکار شده است، ضمن تأکید بر بی‌گناهی وی، خواستار آزادی هرچه سریع‌تر وی از زندان‌های آل خلیفه شد.

جمعیت الوفاق با انتشار بیانیه‌ای تصریح کرده است: سخنان اخیر نخست‌وزیر سابق قطر که در مصاحبه‌ای با یک روزنامه کویتی انتشار یافته، به خوبی نشان می‌دهد حکم صادر شده علیه شیخ علی سلمان، بر مبنای شواهد دروغین و ساختگی بوده است.  

به گفته این جمعیت، حمد بن جاسم، نخست‌وزیر سابق قطر در برنامه جعبه سیاه، اظهارات جدیدی در خصوص صحت اطلاعات مربوط به پرونده شیخ علی سلمان را برای روزنامه القبس کویت آشکار کرد. اطلاعاتی که سرنوشت پرونده این رهبر زندانی الوفاق را کامل تغییر می‌دهد، به طوری که با توجه به اطلاعات جدید بازداشت شیخ علی سلمان در واقع یک گروگان‌گیری است.  

حمد بن جاسم در برنامه مذکور به صراحت گفت: ارتباط تلفنی وی با شیخ علی سلمان در آغاز  اعتراضات سال 2011 با اطلاع کامل و هماهنگی با مقامات بحرینی بوده و این تماس از کاخ پادشاه بحرین و در حضور سعود الفیصل، وزیر خارجه سابق عربستان سعودی صورت گرفته است.

جمعیت الوفاق بحرین تصریح کرد: نخست‌وزیر سابق قطر در آن مصاحبه، جزئیات ابتکاری را توضیح داد که در آن در قالب، اقدامی مشترکی از سوی پادشاه بحرین، سعود الفیصل، حمد بن جاسم و جفری فلتمن، دستیار وزیر خارجه سابق آمریکا تماسی با شیخ سلمان صورت گرفت.

به گفته وی، این اقدام یک ابتکار سیاسی برای خروج از بحران سیاسی بحرین در آن سال بود. اما به گفته حمد بن جاسم، نیروهای امنیتی بحرین با تقطیع این گفت‌وگوی تلفنی آن را بهانه‌ای برای دستگیری شیخ علی سلمان قرار دادند.    

جمعیت الوفاق تأکید کرد: افشای اطلاعات اخیر نشان می‌دهد که شیخ علی سلمان در واقع از سوی دستگاه قضایی به گروگان گرفته شده و پرونده این رهبر زندانی نیز مبتنی بر تقلب، جعل و دروغ‌پردازی بوده است.   

این جمعیت بیان کرد: مطالبات مردم بحرین آشکار است؛ ما خواهان ایجاد یک دولت دموکراتیک هستیم که مبتنی بر تکثرگرایی سیاسی، آزادی و عدالت اجتماعی است؛ امری که با وضعیت کنونی به طور کامل متفاوت است.  

جمعیت الوفاق بحرین در پایان بار دیگر خواستار آزادی فوری و بدون قید و شرط، شیخ علی سلمان، رهبر ملی بحرین و  تمامی زندانیان سیاسی شد که به دلیل مطالبات خود مبنی بر تحول دموکراتیک، آزادی و عدالت اجتماعی در بحرین دستگیر شده‌اند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: