کد خبر: 4050454
تاریخ انتشار: ۲۹ فروردين ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۷

مدیر کل خیرین و مؤسسات خیریه سلامت، برنامه‌ها و راهبردهای این اداره کل در حوزه خیرین را تشریح کرد و گفت: 10 محور از جمله حمایت از توسعه کمی و کیفی خیریه‌های بیمارستانی راهبردهای سال جاری این اداره کل است.

حمایت از توسعه کمی و کیفی خیریه‌های بیمارستانی

به گزارش ایکنا به نقل از وبدا، محمدجواد حیدری‌پور، مدیر کل خیرین و مؤسسات خیریه سلامت با گرامیداشت ولادت با سعادت کریم اهل بیت، امام حسن مجتبی(ع) و روز ملی اکرام و تکریم خیرین، برنامه‌ها و راهبردهای این اداره کل در حوزه خیرین را تشریح کرد.

وی به ساماندهی و هدایت اصولی ظرفیت خیرین در یکایک بخش‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اشاره و بر اهمیت استفاده از ظرفیت سامانه‌ها و سیستم‌های شفاف برای ارتقای مشارکت خیرین تاکیدکرد.

حیدری‌پور همچنین بر مشارکت خیرین در زمان همه گیری کرونا اشاره کرد و گفت: خیرین از همان روزهای ابتدایی با مشارکت فعال در حوزه خرید مواد ضدعفونی، خرید لوازم و تجهیزات، تهیه بسته‌های معیشتی و ... اقدامات شاخصی را انجام دادند که الگویی بی‌بدیل از مشارکت را در صحنه جهانی رقم زد.

مدیر کل خیرین و مؤسسات خیریه سلامت، ماه پر خیر و برکت رمضان را فرصت ارزشمند معنوی برای شناسایی و برقراری ارتباط با علاقمندان به مشارکت در حوزه سلامت دانسته و اهم برنامه‌های این اداره کل در امور خیرین در سال‌جاری را به شرح ذیل اعلام کرد:

1.افزایش مشارکت کمی و کیفی خیرین در حوزه سلامت.

2.هدایت مشارکت خیرین در تکمیل پروژه‌های نیمه تمام حوزه سلامت.

3.توسعه و حمایت از مؤسسات و مراکز خیریه حوزه سلامت.

4.حمایت از توسعه کمی و کیفی خیریه‌های بیمارستانی.

5.فراهم سازی بستر ارتقاء سنت حسنه وقف در حوزه سلامت.

6.ارتقای مشارکت‌های خیرین و مؤسسات خیریه بین‌المللی در حوزه سلامت.

7.توسعه مشارکت‌های خیرین در حوادث و بلایا.

8.توسعه مشارکت خیرین در ساماندهی همراه سراهای بیمارستانی.

9.توسعه حمایت خیرین از گروه‌های داوطلب و جهادی.

10.ترویج و ارتقای فرهنگ مشارکت‌های خیرین ‌در حوزه سلامت.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: