کد خبر: 4052399
تاریخ انتشار: ۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۶

مدیرکل انتقال خون استان تهران از افزایش ۳۶ درصدی مشارکت مردم استان تهران برای اهدای خون در لیالی قدر سال ۱۴۰۱ نسبت به وضعیت مشابه زمانی در سال گذشته خبر داد.

افزایش ۳۶ درصدی اهدای خون در شب‌های قدر پایتخت

به گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی انتقال خون استان تهران، محمدرضا مهدی‌زاده، مدیرکل انتقال خون استان تهران با اشاره به اینکه در سه شب قدر و با حضور انسان دوستانه مردم پایتخت برای کمک به بیماران، شاهد مراجعه چهار هزار و ۹۱۸ نفر به مراکز اهدای خون بودیم، گفت: از میان مراجعه کنندگان، سه هزار و 970 نفر موفق به اهدای خون شدند.

مدیرکل انتقال خون استان تهران اضافه کرد: در میان اهداکنندگان خون که در شب‌های قدر برای زندگی بخشیدن به بیماران آستین بالا زدند، ۷۲۱ نفر برای اولین بار به جمع اهداکنندگان خون پیوستند که امید ما این است با استمرار این حضور، شاهد نسل جوان و جدیدی از اهداکنندگان خون ‌را در سال‌های بعد داشته باشیم.

وی ادامه داد: از میان اهداکنندگان خون پایتخت در شب‌های قدر، هزار و ۴۳۱ نفر جزء کسانی بودند که در سال‌های قبل سابقه انجام این کار ارزشمند را داشتند و همچنین هزار و ۸۱۸ نفر نیز در دسته اهداکنندگان مستمر بودند که از یاوران همیشگی بیماران نیازمند به خون محسوب می‌شوند.

مدیرکل انتقال خون استان تهران ضمن اشاره به افزایش ۱۹ درصدی مشارکت بانوان برای اهدای خون در لیالی قدر نسبت به سال گذشته، گفت: از مردم شریف و نوعدوست که اهدای خون را یک وظیفه انسانی می‌دانند، تقدیر و تشکر می‌کنم و البته همه مردم باید بدانند که اهدای خون یک ضرورت روزانه است چون نیاز بیماران به خون، یک نیاز همیشگی است و بنابراین توصیه ما این است که جوانان و بانوان، بیش از گذشته و به صورت مستمر در صف داوطلبان اهدای خون حاضر شوند تا بتوانیم تامین کننده خون و فرآورده‌های خونی بیش از ۱۶۰ مرکز درمانی پایتخت باشیم.

گزارش تصویری اهدای خون در شب‌های قدر

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: