کد خبر: 4054183
تاریخ انتشار: ۱۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۲

رهبر حزب راست افراطی دانمارک در سوئد بار دیگر نسخه‌ای از قرآن کریم را در نزدیکی مسجدی در این کشور به آتش کشید.

به گزارش ایکنا به نقل از نیو ترک پست، راسموس پالودان، رهبر حزب راست افراطی تندرو دانمارک به رغم مخالفت پلیس سوئد با ادامه تور قرآن‌سوزی او در شهرهای این کشور، این بار در شهر لینکوپینگ یک نسخه از قرآن کریم را به آتش کشید و ویدئوی آن را در پایگاه‌های شبکه‌های اجتماعی منتشر کرد.

بر اساس این گزارش، پالودان، جرم تازه خود را در هتک حرمت به قرآن کریم با سوء استفاده از نبودن هیچ فردی در نزدیک مسجد الرسالات در شهر لینکوپینگ مرتکب شد و پس از این اقدام تحریک‌آمیز خود بلافاصله از صحنه گریخت.

پلیس سوئد روز جمعه اعلام کرده بود که با خواسته پالودان برای برپایی تظاهرات در شهرهای مختلف سوئد به منظور سوزندان قرآن در اول ماه مه مصادف با عید کارگر مخالفت کرده است.

در همین حال شهر مالمو سوئد بار دیگر صحنه تظاهرات اعتراضی به تصمیم دوباره پالودان برای برپایی اعتراضات به مناسبت روز کارگر بود. در این تظاهرات که توسط حزب نیانس ساماندهی شده بود، معترضان پلاکاردهایی را در دست داشتند که روی آنها عباراتی نظیر «سوزاندن قرآن را متوقف کنید» و « اسلام‌هراسی را متوقف کنید» نوشته شده بود.

ميخائيل يوكسال، رهبر حزب نیانس ضمن درخواست برای توقف اقدامات تحریک‌آمیز پالودان گفت: این فرد افراطی، درصدد ایجاد ناآرامی‌های داخلی در سوئد است و می‌خواهد بین پلیس و مسلمانان شکاف اندازد و باید این قضیه مورد توجه قرار گیرد.

پالودان که دارای تابعیت دوگانه دانمارکی و سوئدی است، از سال 2017 با سوزاندن قرآن کریم در شهرهای مختلف دانمارک، احساسات مسلمانان را جریحه‌دار کرده است. در ماه رمضان سال گذشته، پالودان تحت حفاظت پلیس در نزدیکی محله‌ها و مساجدی که مسلمانان در آنجا زندگی می‌کنند، به اقدامات تحریک آمیز خود ادامه داد. راسموس پالودان همچنین در استکهلم، پایتخت سوئد و شهرهای مالمو، نورکوپن و لینکو پینگ هم به قرآن‌سوزی اقدام کرده است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: