کد خبر: 4054844
تاریخ انتشار: ۱۵ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۲

قاری بین‌المللی کشورمان رتبه برتر نخستین دوره جشنواره بین‌المللی قرآن با عنوان «رضوان» که ویژه‌ معرفی معلمان برتر قرآن در جهان اسلام است را به دست آورد.

علی اصغر شعاعی قاری بین المللی قرآن

به گزارش ایکنا، علی‌اصغر شعاعی، قاری بین‌المللی کشورمان موفق به کسب رتبه برتر اولین دوره جایزه بین‌المللی قرآنی رضوان شد.

این جشنواره با هدف کشف استعداد‌های برتر در حوزه معلمان قرآنی، انگیزه بخشی و گشودن افق‌های جدید برای فعالان عرصه قرآنی کار خود را در قلمرو جغرافیایی بین‌المللی از سوی آستان قدس رضوی آغاز کرد.

این جشنواره با مشارکت حدود 35000 فعال قرآنی و 2500 استاد قرآن از 54 کشور جهان با موضوع معرفی معلمان موفق قرآن برگزار شده است.

هیئت ‌داوران این مسابقات متشکل از استادان و فعالان و نخبگان عرصه‌های مختلف قرآنی از کشور‌های ایران، عراق، سوریه، لبنان، پاکستان و افغانستان بود که بر اساس شاخص‌های معین‌ شده افراد برتر را انتخاب کردند.

در این رویداد دبیرخانه جایزه، پس از بررسی سوابق و افتخارات و موفقیت‌های افراد شرکت کننده در عرصه تعلیم قرآن، 9 نفر را به عنوان معلم برگزیده قرآن و یک مؤسسه را به عنوان مؤسسه قرآنی برتر انتخاب کرد.

علی‌اصغر شعاعی در سال‌های 1386 و 1397 رتبه‌های برتر مسابقات بین‌المللی هندوستان و نیز مفازا (شبکه جهانی الکوثر) را کسب نموده است و شیوه آموزشی ایشان از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان شیوه برتر آموزش قرآن کریم شناخته شده است.

اسامی برترین‌های این جشنواره به شرح زیر است؛

حسن هادی‌زاده از ایران
صدیقه حسنی از افغانستان
علی‌اصغر شعاعی از ایران
عدنان قاسم موسی غالب الصالحی از عراق
سلام علی نعیم قمیحه از لبنان
محمد آصف سروری از پاکستان
عبدالهادی کریمیار از افغانستان
علیرضا ابراهیمی از افغانستان
سمیرة سعد کاظم العاملی از عراق

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: