کد خبر: 4056230
تاریخ انتشار: ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۴

دو استارتاپ بزرگ حوزه فین‌تک اسلامی سرمایه‌گذاران جدیدی را برای توسعه فعالیت‌های خود جذب کردند.

به گزارش ایکنا به نقل از Salam Gateway، رونالد یوسف ویجایا، مدیرعامل و یکی از بنیانگذاران استارتاپ Ethis، گفت که این استارتاپ موفق شده سرمایه‌گذاری 3 میلیون دلاری از یک سرمایه‌گذار و یک شرکت سرمایه‌گذاری عربستان سعودی به نام The Family Office دریافت کند.

این وجوه برای گسترش تأمین مالی این استارتاپ در اندونزی هدایت خواهد شد. امسال Ethis قصد دارد به تأمین مالی 360 میلیارد روپیه اندونزی (24.97 میلیون دلار) یا رشد 300 درصدی نسبت به تأمین مالی 120 میلیارد روپیه (8.3 میلیون دلار) به دست آمده در سال 2021 برسد.

رونالد گفت: شرکت هلدینگ ما Ethis Group مجوزی را از مرجع بازار سرمایه عمان برای اجازه سرمایه‌گذاری مستقیم مطابق با شریعت در شرکت‌های SME و پروژه‌های وسایل نقلیه ویژه (SPV) دریافت کرد. این شبکه ما را در سطح جهانی از مالزی تا اندونزی و اکنون عمان گسترش می‌دهد.

از سوی دیگر، استارتاپ ALAMI که در حوزه وام‌های منطبق با شریعت فعالیت دارد، 30 میلیون دلار برای انتقال به شرکت‌های کوچک، متوسط ​​و خرد (SMMEs)  تضمین کرد.

دیما جانی، بنیانگذار و مدیر عامل این استارتاپ به Salam Gateway گفت: ALAMI، این مبلغ را از طریق عقد قرارداد با شرکت Lendable به دست آورده است.

دیما گفت: امیدواریم که به حمایت از شرکت‌های کوچک و متوسط ادامه دهیم تا رشد صنعت حلال بتواند در راستای دستور کار دولت تسریع شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: