کد خبر: 4056363
تاریخ انتشار: ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۶:۲۷

آغاز ثبت‌نام چهل‌وپنجمین دوره مسابقات سراسری قرآن اوقاف + لینک ثبت‌نام

ثبت‌نام برای حضور در چهل‌وپنجمین دوره مسابقات سراسری قرآن از امروز 21 اردیبهشت‌ماه آغاز شده و تا 21 خردادماه به مدت یک‌ماه ادامه خواهد داشت.

آغاز ثبت نام چهل و پنجمین دوره مسابقات سراسری قرآن + لینک ثبت نام

به گزارش ایکنا، ثبت‌نام برای حضور در چهل و پنجمین دوره مسابقات سراسری قرآن از امروز 21 اردیبهشت‌ماه از طریق سامانه www.quraniran.ir آغاز شده و به مدت یک ماه ادامه خواهد داشت.

مسابقات این دوره در 12 رشته برگزار می‌شود که شامل رشته‌های حفظ کل قرآن، حفظ 20 جزء، حفظ 10 جزء(مرحله شهرستانی و استانی)، حفظ پنج جزء(مرحله شهرستانی و استانی)، قرائت تحقیق، قرائت ترتیل، تفسیر عمومی قرآن کریم،‌ اذان،‌ دعاخوانی، مدیحه‌سرایی، ترجمه نهج‌البلاغه، ترجمه صحیفه سجادیه است.

بر اساس اعلام مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه در این دوره برای اولین بار رشته‌های نهج‌البلاغه، صحیفه سجادیه و مدیحه‌سرایی و همخوانی در دو بخش بانوان و آقایان به مسابقات اضافه شده است.

متقاضیان به‌طور هم‌زمان می‌توانند نسبت به ثبت‌نام در یکی از رشته‌های انفرادی آوایی (قرائت تحقیق و ترتیل، تمام رشته‌های حفظ، اذان و دعاخوانی) و یک رشته گروهی (مدیحه‌سرایی و همخوانی قرآن کریم) اقدام کنند.

همچنین به‌منظور ترویج معارف عمومی قرآن کریم و آشنایی با آن، تمام شرکت‌کنندگان می‌توانند علاوه بر رشته‌های فوق، در یکی از رشته‌های معارفی (تفسیر عمومی قرآن کریم، ترجمه نهج البلاغه، ترجمه صحیفه سجادیه) ثبت‌نام کنند.

داشتن تابعیت جمهوری اسلامی ایران و اقامت دائم در شهرستان محل ثبت‌نام از جمله شرایط عمومی ثبت‌نام اعلام شده است.

پیش از این میزبان مرحله کشوری این دوره از مسابقات در رشته‌های قرائت و حفظ استان خوزستان و رشته‌های اذان، دعاخوانی و مدیحه‌سرایی نیز استان قزوین اعلام شده است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha