کد خبر: 4063623
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۵
به فاصله چهار روز تا پایان مهلت ثبت نام

نگاهی به آمار ثبت نام کنندگان در مسابقات سراسری قرآن

بر اساس اعلام مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه تا پایان وقت اداری روز گذشته 21 خردادماه و به فاصله چهار روز تا پایان مهلت ثبت نام، 29 هزار و 217 نفر با مراجعه به سامانه ثبت نام، فرایندهای مربوط به نام‌نویسی خود در این رویداد را انجام داده‌اند.

نگاهی به آمار ثبت نام کنندگان در مسابقات سراسری قرآن

به گزارش ایکنا، ثبت نام برای حضور در چهل و پنجمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم در حالی سه روز دیگر به پایان می‌رسد(در صورت تمدید نشدن مهلت ثبت نام این مهلت روز 25 خرداد به پایان می‌رسد) که در این دوره تلاش‌های زیادی از سوی برگزار کنندگان برای جذب حداکثری مخاطبان به این رویداد انجام شده است.

از جمله مهم‌ترین این تلاش‌ها باید به افزایش رشته‌های این دوره از مسابقات برای گسترش جامعه مخاطبان مسابقات سراسری قرآن اشاره کرد. در این دوره برای اولین بار رشته‌هایی همچون ترجمه نهج‌البلاغه، ترجمه صحیفه سجادیه و مدیحه‌سرایی و همخوانی(در بخش بانوان) به مسابقات اضافه شده است.

بر اساس اعلام مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه تا پایان وقت اداری روز گذشته 21 خردادماه 29 هزار و 217 نفر با مراجعه به سامانه ثبت نام، فرایندهای مربوط به نام‌نویسی در این رویداد را انجام داده‌اند.


بیشتر بخوانید:

بازگشت مدیحه‌سرایی بانوان و گسترده‌تر شدن رشته‌های معارفی

آغاز ثبت‌نام چهل‌وپنجمین دوره مسابقات سراسری قرآن اوقاف + لینک ثبت‌نام


همچنین بر اساس آمار اعلام شده، میزان استقبال بانوان در این دوره نزدیک به یک و نیم برابر آقایان است، در بخش آقایان 11 هزار و 250 نفر و در بخش بانوان نیز 17 هزار و 967 نفر آمادگی خود را برای حضور در این دوره از مسابقات اعلام کرده‌اند.

رشته تفسیر عمومی قرآن کریم در بخش بانوان با ثبت نام 4580 نفر بیشترین استقبال را در بین 12 رشته مسابقات داشته و رشته همسرایی و همخوانی بانوان که یک رشته گروهی هست نیز با ثبت نام هفت گروه، کمترین میزان استقبال را در هر دو گروه بانوان و آقایان داشته است. رشته همسرایی و همخوانی قرآن کریم در سال‌های اخیر برای اولین بار است که به مسابقات اضافه شده است.

با توجه به اینکه در ادوار گذشته بسیاری از مخاطبان مسابقات زمان ثبت نام خود را به روزها و ساعات پایانی ثبت نام موکول کرده بودند، پیش‌بینی می‌شود در این دوره نیز شاهد رشد آمار ثبت نام در روزها و ساعات پایانی باشیم.

یادآور می‌شود، سال گذشته میزان استقبال مخاطبان از مسابقات که با رشد سه برابری همراه شده بود به 28 هزار و 379 نفر رسید. با توجه به امکان حضور یک نفر در چندین رشته آمار نهایی دوره گذشته به ۳۱ هزار و ۹۱۴ نفر رشته رسید.

انتهای پیام
مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :