کد خبر: 4064282
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۴۸

استان‌هایی که بیشترین آمار ثبت نام در مسابقات سراسری قرآن را داشته‌اند

آمار نام‌نویسی در چهل و پنجمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم بعد از گذشت پنج هفته از شروع ثبت نام، اعلام شد که بر اساس آن استان‌های خراسان رضوی و ایلام به ترتیب بیشترین و کمترین میزان ثبت نام را در بین استان‌های سراسر کشور داشته‌اند.

نگاهی به استان‌هایی که بیشترین آمار ثبت نام در مسابقات سراسری قرآن را داشته‌اند

به گزارش ایکنا، مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه آمار میزان استقبال فعالان قرآنی استان‌های سراسر کشور برای حضور در چهل و پنجمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم را اعلام کرد.

بر اساس آمار منتشر شده، استان خراسان رضوی با ثبت نام از 3 هزار و 110 نفر برای حضور در مسابقات، بیشترین استقبال از این دوره را در بین استان‌های مختلف داشته است.

همچنین استان‌های اصفهان با 2334 نفر، مازندران با 2126 نفر، فارس با 1737 نفر و استان تهران با 1688 نفر بعد از خراسان رضوی بیشترین میزان ثبت نام را در بین استان‌های کشور داشته‌اند.

در طرف مقابل هم استان ایلام با ثبت نام از 280 نفر، خراسان شمالی با 310 نفر، چهار محال و بختیاری 323 نفر، کهگلویه و بویراحمد 332 نفر، همدان 361 نفر و گلستان 382 نفر کمترین میزان ثبت نام از علاقه‌مندان برای حضور در مسابقات سراسری قرآن را داشته‌اند.

با توجه به تمدید مهلت ثبت نام و مهلت یک حدوداً یک هفته‌ای در بخش آوایی و دو هفته‌ای در بخش معارفی، پیش‌بینی می‌شود این آمار و ارقام تا روز پایانی دستخوش تغییرات زیادی شود.

زمان ثبت نام برای حضور در چهل و چهارمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم ابتدا تا 25 خردادماه در نظر گرفته شده بود اما در ادامه این زمان در بخش آوایی(رشته‌های حفظ، قرائت و مدیحه‌سرایی) تا روز 30 خردادماه و بخش معارفی(رشته‌های تفسیر عمومی قرآن، ترجمه نهج‌البلاغه و ترجمه صحیفه سجادیه) نیز تا دهم تیرماه تمدید شده است.

نگاهی به استان‌هایی که بیشترین آمار ثبت نام در مسابقات سراسری قرآن را داشته‌اند

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :