کد خبر: 4057013
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۸:۴۰
محمدباقر قالیباف:

دولت زمان‌بندی مشخص اجرای طرح کالابرگ الکترونیک را اعلام کند

رئیس مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: ضروری است دستگاه‌های مسئول مردم را از فرآیند راه‌اندازی زیرساخت‌های طرح کالابرگ الکترونیک و جزئیات اجرایی آن مطلع سازند و زمان‌بندی مشخصی در خصوص نهایی شدن این فرآیند اعلام کنند تا مردم از اجرایی شدن آن مطمئن شوند.

 محمدباقر قالیباف

به گزارش ایکنا، محمدباقر قالیباف در نطق پیش از دستور خود در جلسه علنی امروز، یکشنبه 25 اردیبهشت، مجلس شورای اسلامی گفت: در ابتدا از ملت شریف ایران صمیمانه تشکر و قدردانی می‌کنم که با صبوری و درایت در برابر هجمه‌های معاندین و رسانه‌های دشمنان این آب و خاک ایستادند و به قوای سه‌گانه در راه تحقق جراحی اقتصادی برای عادلانه و مردمی‌سازی نظام پرداخت یارانه‌ها یاری می‌رسانند.

وی افزود: مردم مطمئن باشند که این روزها مدیران اجرایی کشور برای رساندن کالاهای ضروری معیشتی به مردم به صورت شبانه‌روزی در حال تلاش هستند. ضمن تشکر از اقدامات مخلصانه صورت‌گرفته توسط محترم امیدوارم دستگاه‌های اجرایی فرآیند اجرای قانون استفاده از کالابرگ الکترونیک برای تأمین کالاهای ضروری معیشتی که می‌تواند نگرانی‌ها را برطرف کند تسریع کند.

قالیباف اظهار کرد: در همین راستا ضروری است دستگاه‌های مسئول مردم را از فرآیند راه‌اندازی زیرساخت‌های طرح کالابرگ الکترونیک و جزئیات اجرایی آن مطلع سازند و زمان‌بندی مشخصی در خصوص نهایی شدن این فرآیند اعلام کنند تا مردم از اجرایی شدن آن مطمئن شوند.

رئیس مجلس ادامه داد:‌ همچنین استمرار تأمین به موقع کالاها و اقلام مورد نیاز مردم در بازارهای هدف امری ضروری است که باعث آرامش خاطر مردم و جلوگیری از تقاضای بی‌مورد می‌شود.

وی تصریح کرد: نکته مهم دیگر رسیدگی فوری و دقیق به شکایت‌های مردم در پرداخت مبلغ کمک‌ معیشتی است که ممکن است به دلایل مختلف نسبت به تعیین دهک خود معترض باشند که البته دولت اقدامات خوبی در این زمینه در دستور کار دارد.

قالیباف اظهار کرد: تلاش‌های شبانه‌روزی مسئولان اجرایی در اجرای این طرح انشالله ضامن رفع نگرانی‌های ملت شریف ایران خواهد بود و به سیاست‌های غلط اقتصادی پیاده‌سازی شده در دولت‌های قبل که باعث هدررفت منابع ملی، توزیع غیر عادلانه یارانه‌ها و منتفع شدن دلالان شده بود، پایان خواهد داد.

رئیس مجلس بیان کرد: قوای سه‌گانه در تمامی دستگاه‌ها با اراده قوی و به طور هماهنگ برای حل مشکلات مردم و جراحی اقتصادی یکدل و یکصدا شده‌اند و مردم مطمئن باشند که تمامی مسئولان کشور در همه دستگاه‌ها بر حفظ قدرت خرید مردم و ایجاد آرامش معیشتی تأکید ویژه دارند و به لطف خداوند متعال تمامی اقدامات با همین هدف به انجام خواهد رسید و در این راه مجلس همکاری دولت در پیاده‌سازی دقیق قانون را وظیفه خود می‌داند، خصوصا نمایندگان در حوزه‌های انتخابیه خود می‌توانند با رصد و نظارت دقیق در انتقال نارسایی‌های احتمالی به مدیران اجرایی کمک کنند.

وی افزود: امیدواریم اصحاب رسانه و فعالان سیاسی نیز با همراهی کامل در مسیر اجرایی کردن طرح ملی عادلانه کردن نظام پرداخت یارانه‌ها به تحقق اهداف این طرح یاری رسانند. بهبود وضعیت معیشتی مردم و ایجاد آرامش معیشتی با عادلانه کردن نظام پرداخت یارانه‌ها در صورت اجرای دقیق مصوبات مجلس در دسترس خواهد بود.

قالیباف در ادامه با اشاره به فرارسیدن «یوم النکبه» و اعلام موجودیت نامشروع رژیم غاصب صهیونیستی گفت: این روز یادآور بیش از هفت دهه اشغالگری، قتل عام، نسل‌کشی، بی‌رحمی و جنایت صهیونیست‌‌ها و آواره کردن فلسطینیان و اشغال سرزمین‌های آنهاست.

وی تأکید کرد: در آستانه فرارسیدن همین روز، شهادت خبرنگار فلسطینی؛ «شیرین ابوعاقله» به دست جنایتکاران رژیم صهیونیستی بار دیگر عمق توحش این رژیم را در نظر مردم جهان آشکار ساخت. شهادت این خبرنگار شجاع را به تمامی معتقدین به آرمان فلسطین، به خصوص اصحاب رسانه‌های مقاومت، تسلیت می‌گویم و ضمن محکومیت شدید این حادثه ناگوار تأکید می‌کنم هرگونه تشدید خشونت در سرزمین‌های اشغالی توسط اشغالگران جنایتکار صهیونیست به واکنش‌های شدیدتر از سوی پایبندان به آرمان فلسطین منجر خواهد شد.

رئیس مجلس در پایان فرارسیدن روز بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی و روز پاسداشت زبان شیرین فارسی را گرامی داشت.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :