کد خبر: 4057769
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۷:۰۲

رایزنی ایران و اداره مسلمانان قزاقستان برای تقویت تعاملات دینی

علی‌اکبر طالبی‌متین، رایزن فرهنگی ایران در قزاقستان با «نورلان کایربیکوف» مدیر بخش تحلیل دینی اداره مسلمانان قزاقستان دیدار و بر تقویت تعاملات دینی دو سویه تأکید کرد.

رایزنی ایران با اداره مسلمانان قزاقستان برای تقویت تعاملات دینیبه گزارش ایکنا؛ در این دیدار مدیر بخش تحلیل دینی اداره مسلمانان قزاقستان با قدردانی از تلاش‌ها و حمایت‌های رایزنی فرهنگی ایران در توسعه روابط طرفین در حوزه دینی گفت: اداره دینی مسلمانان قزاقستان همواره آماده همکاری با رایزنی فرهنگی ایران است و از نمونه‌ همکاری‌های دو سویه می‌توان به شرکت نمایندگان جمهوری اسلامی ایران در کنگره و دبیرخانه رهبران ادیان جهانی و سنتی در قزاقستان، مشارکت در برگزاری نمایشگاه خوشنویسی قرآنی در مساجد قزاقستان، شرکت پژوهشگران قزاقستانی در وبینارهای علمی ایران و تحصیل جوانان قزاقستان در دانشگاه‌های دینی ایران اشاره کردکه این امر نشان‌دهنده افزایش تعاملات بین دو طرف است.

وی افزود: ایران از دیرباز خواستگاه علما و دانشمندان بزرگ در حوزه‌های مختلف بوده است و قزاقستان قصد دارد به منظور شناخت علمای بزرگ خود از کمک‌های ایران استفاده کند.

در ادامه دیدار  نیز طالبی‌متین ضمن اظهار خرسندی از دیدار با نورلان کایربیکوف مدیر بخش تحلیل دینی اداره مسلمانان قزاقستان گفت. در دیدار با مفتی اعظم قزاقستان ایشان از آمادگی اداره مفتیات قزاقستان به منظور همه گونه همکاری با رایزنی فرهنگی گفت و یکی از نمونه‌های خوب همکاری‌ها و توافقات صورت گرفته برگزاری موفق نمایشگاه و کارگاه خوشنویسی قرآنی هنرمند و استاد خوشنویسی خط معلی «محسن ابراهیمی» بود که خوشبختانه مورد استقبال خوب مردم مسلمان قزاقستان قرار گرفت.

وی افزود: ضروری است چشم‌انداز تعاملات را با توجه به ظرفیت‌های خوب ایجاد شده توسعه دهیم و تلاش کنیم از ظرفیت‌های مغفول‌مانده به نحو مناسب بهره ببریم.

رایزن فرهنگی ایران در قزاقستان در پایان از آمادگی مراکز علمی و دینی کشورمان برای آموزش طلاب جوان و دانشجویان بخش دینی اداره مسلمانان قزاقستان سخن گفت.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha