کد خبر: 4058590
تاریخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۴
وزیر کشور:

وحیدی در نشست ستاد مرکزی بزرگداشت حضرت امام خمینی(ره)، ایشان را احیاگر اسلام ناب محمدی(ص) در زمان معاصر دانست و‌ گفت: جهان تشنه اندیشه‌های امام خمینی(ره) و این مکتب است.

به گزارش ایکنا، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، احمد وحیدی روز شنبه در نشست ستاد مرکزی بزرگداشت حضرت امام خمینی(ره) که با حضور نمایندگان دستگاه‌ها در محل وزارت کشور برگزار شد، افزود: امام(ره) نقطه عطف تاریخ و احیاگر اسلام در زمان معاصر است.

وزیر کشور، ادامه داد: حرکت امام(ره) توسط رهبر معظم انقلاب اسلامی و‌ فرمانده کل قوا به خوبی پرچمداری می‌شود.

وحیدی بزرگداشت امام خمینی(ره) را بزرگداشت بزرگترین حرکت انقلابی دانست که جهان را علیه استکبار و‌ صهیونیسم و‌ به نفع ملت‌های مظلوم، عدالت و حقوق واقعی بشر در جهان بسیج می‌کند و به جلو‌می‌برد.

وی بزرگداشت حضرت امام(ره) را حرکت سیاسی و فرهنگی دانست که باید مورد توجه بیشتر و عمیق تر قرار گیرد و گفت: باید از این فرصت برای ترویج حقایق انقلاب اسلامی بهره گیریم و همه تلاش خود را برای ترویج اندیشه های ناب حضرت امام خمینی(ره) در جهان به کار بندیم.

وزیر کشور از دستگاه‌های فرهنگی و علمی خواست تا نقش خود را در نشر اندیشه های امام خمینی(ره) ایفا کنند و اظهار کرد: جملات امام(ره) حکمت و راه است و برای ترویج آن باید در فضای مجازی و عملی فعال باشیم.

وحیدی تصریح کرد: تلاش‌های دشمنان برای به حاشیه کشاندن این حرکت بزرگ ناکام مانده است و هیچ‌گاه نخواهند توانست نور امام(ره) را خاموش کنند.

وی تأکید کرد: بزرگداشت امام خمینی(ره) بزرگداشت یک حرکت بزرگ سیاسی، اجتماعی و فرهنگی است و وظیفه همه علاقه‌مندان و دستگاه‌هاست که اندیشه‌های ایشان را انتشار دهند.

وزیر کشور یادآور شد: مراسم بزرگداشت سالروز ارتحال امام خمینی (ره) نباید در مرقد مطهر ایشان محدود شود بلکه باید در مدارس و دانشگاه‌ها، اقدامات بیشتری برای معرفی اندیشه‌های حضرت امام(ره) انجام شود.

وحیدی بر ضرورت برگزاری آئین بزرگداشت ارتحال امام (ره) در سراسر کشور تأکید کرد و گفت: همه نهادها اعم از استانداری‌ها، فرمانداری‌ها، شهرداری‌ها و دهیاری‌ها در این زمینه فعال باشند.

وی با بیان اینکه پیروان ادیان الهی هم در این ایام، یاد و نام امام راحل (ره) را گرامی می دارند، اظهار کرد: اندیشه‌های امام (ره) از زبان دیگران هم شنیده شود و در این خصوص اظهارات و دیدگاه‌های پیروان ادیان و شخصیت‌های علمی دیگر کشورها در معرفی شخصیت حضرت امام(ره) به خوبی استفاده شود.

وزیر کشور بزرگداشت و تبیین اندیشه‌های امام خمینی(ره) را معروف بزرگ دانست و درباره ارائه خدمات به زائران ایشان هم گفت: عزیزان زائر، مهمانان امام(ره) هستند که ضرورت دارد با آنها با کرامت برخورد و به بهترین وجه ممکن تکریم شوند.

وحیدی از دستگاه‌های مختلف حاضر در این نشست خواست، مطابق با برنامه‌ها و نیازهای برگزاری مراسم بزرگداشت حضرت امام خمینی(ره)، نقش‌آفرینی بیشتری داشته باشند.

وی همچنین به عنوان فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا بر ضرورت رعایت دستورالعمل های بهداشتی در برگزاری این مراسم تأکید کرد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: