کد خبر: 4059486
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۱:۴۹

تسهیلات مالی به شرکت‌های بازی‌ساز دانش‌بنیان اختصاص می‌یابد

تفاهم‌نامه همکاری میان بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای و بانک قرض‌الحسنه مهر به‌منظور توسعه همکاری‌های مشترک و تأمین منابع مالی موردنیاز تولیدکنندگان بازی‌های ویدئویی به امضا رسید.

تفاهم‌نامه همکاری

به گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، سید صادق پژمان، مدیرعامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در ابتدای مراسم امضاء این تفاهم‌نامه گفت: بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای در راستای حمایت از مجموعه‌های تولیدکننده بازی، حمایت‌های معنوی و مادی متفاوتی را در قالب ساختار حمایتی همگرا به ذی‌نفعان ارائه می‌دهد. یکی از حمایت‌های موردنیاز در این ساختار هوشمند، تأمین منابع ارزان‌قیمت و تسهیلات بانکی است که با امضاء این تفاهم‌نامه زمینه تخصیص وام‌های ارزان‌قیمت بدون کارمزد به تولیدکنندگان بازی‌های دیجیتال فراهم می‌شود و این اقدام کمک مؤثری به بزرگ‌تر شدن گردش مالی و زنجیره ارزش صنعت بازی در کشور خواهد کرد.

مدیرعامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای تصریح کرد: صنعت بازی‌های دیجیتال در کشور جزو صنایعی است که اگر مورد حمایت قرار گیرد، تأمین‌کننده آینده درخشان و استراتژیکی برای کشور در حوزه‌های فرهنگی، اقتصادی و کارآفرینی است.

وی با اشاره به گردش مالی نزدیک به ۲۰۰ میلیارد دلاری صنعت بازی و سرگرمی‌های دیجیتال در سال ۲۰۲۰ و سهم این زنجیره ارزش در تولید ناخالص ملی در دنیا اظهار کرد: در صورت تسهیل مالی برای شکل‌گیری مجموعه‌های بزرگی که بتوانند بازی و خدمات جنبی آن را به عرضه انبوه برسانند، این زیست‌بوم نقش بسیار مناسبی در حوزه صادرات، ارزآوری و ایجاد اشتغال خواهد داشت.

پژمان، ظرفیت‌های رسانه‌ای بازی‌های دیجیتال را از دیگر ویژگی‌های این صنعت برشمرد و افزود: برابر آخرین تحقیقات انجام‌شده، رسانه بازی، سریع‌ترین و فراگیرترین رسانه از نظر تأثیرگذاری است و به همین دلیل می‌تواند امکانات مناسبی را برای آموزش، فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی ایجاد نماید. این ویژگی‌ می‌تواند، ضرورت توجه به این صنعت به‌عنوان پیشران صنایع فرهنگی پایه و خلاق را بیش‌ازپیش مشخص و برای سیاست‌گذاران و مجریان حوزه اقتصاد فرهنگی پررنگ‌تر کند.

در ادامه این مراسم سیدسعید شمسی‌نژاد، مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه مهر گفت: بانک قرض‌الحسنه مهر، تقویت اکوسیستم بازی‌های دیجیتال در کشور را سرمایه‌گذاری برای آینده کشور می‌داند و در همین راستا آمادگی دارد از شرکت‌های بازی‌سازی با ارائه تسهیلات تا سقف ۵۰۰ میلیون تومان حمایت کند.

وی افزود: بانک قرض‌الحسنه مهر برای نشان دادن اهتمام خود نسبت به شعار سال ۱۴۰۱، در خردادماه پنج شرکت دانش‌بنیان تولیدکننده بازی را با ارائه تسهیلات پنج میلیارد ریالی حمایت خواهد کرد. سایر شرکت‌های معرفی‌شده از سوی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای نیز طبق مفاد تفاهم‌نامه امضاءشده، تا پایان سال از تسهیلات حمایتی ما برخوردار می‌شوند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha