کد خبر: 4059494
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۲:۳۱

دکتر دهقانی فیروزآبادی رئیس جهاددانشگاهی شد

دکتر روح‌الله دهقانی فیروزآبادی از سوی اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی، به عنوان رئیس جدید جهاد دانشگاهی انتخاب شد.

به گزارش ایکنا، به نقل از روابط عمومی جهاددانشگاهی، اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی، دکتر روح‌الله دهقانی فیروزآبادی صبح امروز در یکصد و پنجاه و نهمین جلسه‌ هیئت امنای جهاددانشگاهی، به‌عنوان نامزد ریاست این نهاد به شورای عالی انقلاب فرهنگی پیشنهاد شد.

بر اساس این گزارش، اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی در جلسه عصر امروز، سوم خردادماه، دکتر روح‌الله دهقانی فیروزآبادی را به عنوان رئیس جهاددانشگاهی انتخاب کردند. 

دکتر حمیدرضا طیبی، پیش از این در سال‌های 1385 تا 1389 و 1392 تا 1401 مسئولیت جهاددانشگاهی را بر عهده داشت. 

بر اساس این گزارش، دکتر دهقانی فیروزآبادی که در حال حاضر به عنوان معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی مشغول فعالیت است، تحصیلات دوره کارشناسی (۱۳۸۲)، کارشناسی‌ارشد (۱۳۸۴) و دکترای (۱۳۸۷) خود را در رشته مهندسی هوافضا در دانشگاه صنعتی شریف به پایان رساند.

دکتر فیروزآبادی که بیش از ۱۰۰ عنوان مقاله در مجلات معتبر علمی دارد، در حال حاضر، دانشیار دانشکده مهندسی هوافضا و عضو هیئت علمی این دانشگاه است. 

از دیگر سوابق اجرایی این استاد نمونه آموزشی و پژوهشی دانشکده هوافضای دانشگاه صنعتی شریف می‌توان به معاونت فرهنگی و اجتماعی و همکاری در معاونت پژوهشی و مشاور رئیس دانشگاه صنعتی شریف اشاره کرد. 

همچنین تأسیس و مدیریت پردیس نوآوری و مرکز تحقیقات شهید تهرانی‌مقدم و همچنین مدیریت مرکز رشد آن در حوزه علم و فناوری نیز در کارنامه فیروزآبادی به چشم می‌خورد.

راهبری و توسعه بیش از ۳۰ شرکت دانش‌بنیان در حوزه‌های تخصصی و مدیریت و اجرای چند پروژه و طرح صنعتی ملی نیز از دیگر سوابق رئیس جدید جهاد دانشگاهی است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :