کد خبر: 4060182
تاریخ انتشار: ۰۷ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۴

طبق آخرین آمار ارائه شده هم‌اکنون 3202 زندانی جرایم غیرعمد در سطح زندان‌های کشور تحمل حبس می‌کنند که 108 نفر از این زندانیان را زنان شامل می‌شوند.

به گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی ستاد دیه کشور، سیداسدالله جولایی، رئیس هیئت‌امنای ستاد دیه در تشریح آخرین وضعیت محکومان جراین غیرعمد گفت: در حال حاضر 3094 زندانی مرد و 108 زندانی به دلیل ناتوانی در تامین دیون خصوصی و محکومیت‌های ناشی از تادیه دیات حوادث کارگاهی یا سوانح رانندگی در بند زندان حضور دارند.

وی ادامه داد: زندانیان بدهکار دیه ناشی از حوادث کار با هفت محکوم دیه منجر به فوت و ده محبوس دیه ناشی از ایراد جرح کمترین طیف بدهکارانِ تک‌قرار تحت حمایت ستاد دیه را به خود اختصاص داده‌اند و در مقابل محکومان مالی ناشی از صدور چک یا ضمانت به واسطه این اوراق تجاری با 2361 زندانی، شلوغ‌ترین دسته محکومان جرایم غیرعمد به شمار می‌روند.

فارس بیشترین زندانی غیرعمد را دارد

جولایی با مقایسه آمار استان‌های کشور در قبال میزبانی از زندانیان غیربزهکار اظهار کرد: استان فارس با 385 زندانی جرایم غیرعمد در صدر فهرست بیشترین زندانی غیرعمد قرار گرفته است و در ادامه کرمانشاه با 285 محکوم واجد شرایط و استان‌های خراسان‌رضوی و خوزستان هر کدام با نگهداری از 261 زندانی غیرعمد در ردیف‌های بعدی این جدول عددی قرار دارند.

رئیس هیئت‌امنای ستاد دیه کشور با تقدیر از همراهی برخی از قضات در مورد قبولی دادخواست‌های اعسار یا تعدیل اقساط گفت: امروز در برخی از استان‌ها افزون بر تاکید حداکثری روی مقوله پیشگیری و آموزش عمومی، در راستای ممناعت از ورود ناخواسته افراد به زندان‌ها برخی محاکم با درک کامل از آثار سوء مجازات حبس، قدم بزرگی در کاهش جمعیت زندانیان برداشته و قابل تأمل است امروز به برکت همین اقدمات و نگاه حبس‌زدا در استان‌های سمنان، و خراسان‌شمالی کمتر از 10 زندانی جرایم غیرعمد حضور دارند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: