کد خبر: 4060215
تاریخ انتشار: ۰۷ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۳

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و ستاد فناوری نرم و توسعه خلاق معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با هدف ایجاد و راه‌اندازی خانه‌های خلاقیت و نوآوری تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

 امضای تفاهم‌نامه کانون و ستاد فناوری نرم ریاست جمهوری

به گزارش ایکنا به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، آیین امضای این تفاهم‌نامه روز ۷ خرداد ۱۴۰۱ با حضور رئیس مرکز و دبیر ستاد فناوری‌های نرم ریاست جمهوری و مدیرعامل کانون در مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری کانون برگزار شد.

مهدی علی‌اکبرزاده، مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در این آیین گفت: امروز در فرآیند برنامه‌های کانون روز بسیار خوبی است چرا که اساس حوزه فعالیت کانون ارتباط مستقیم مربیان و کشف و شکوفایی خلاقیت کودکان و نوجوانان است و در قبال این شکوفایی خلاقیت، تولیدات آن از قبیل کتاب، سرگرمی، فیلم و... نیازمند توسعه و نوآوری است.

وی ضمن قدردانی از توجه و اهمیت دادن ستاد فناوری‌های نرم ریاست جمهوری به حوزه فعالیت کانون افزود: امیدواریم با امضای تفاهم‌نامه همکاری با ستاد فناوری‌های نرم و توسعه خلاق معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری شاهد اتفاق‌های خوبی در عرصه کودک و نوجوان باشیم و بتوانیم بخشی از نگرانی‌های خانواده‌ها و نیاز‌های بچه‌ها در حوزه تعلیم و تربیت را برطرف کنیم.

مدیرعامل کانون همچنین تأکید کرد: با امضای این تفاهم‌نامه فرصت مناسبی برای افراد و شرکت‌های خلاق که در حوزه کودکان و نوجوانان فعالیت می‌کنند فراهم خواهد شد تا از حمایت این دو نهاد برخوردار شوند.

وی ادامه داد: نباید با حوزه کودک و نوجوان سهل‌انگارانه برخورد کنیم چرا که به اعتقاد ما ریشه بسیاری از مشکلات در سهل‌انگاری حوزه تعلیم و تربیت است، بنابراین باید زمینه‌های لازم را در این زمینه فراهم شود تا بتوانیم به اهداف مورد نظر دست پیدا کنیم.

پرویز کرمی، رئیس مرکز و دبیر ستاد فناوری‌های نرم و توسعه خلاق معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز در آیین امضای تفاهم‌نامه با کانون اظهار دارد: کانون فضایی است که بهترین خدمات را در حوزه پرورش خلاقیت به کودکان و نوجوانان ارائه می‌دهد.

وی با اشاره به نقش نظارتی کانون افزود: کانون انباشته از دانش فنی است که می‌تواند در استانداردسازی و ارتقای محصولات حوزه کودک و نوجوان به عنوان ناظر کمک کند.

مدیرعامل ستاد فناوری‌های نرم هم‌چنین با اشاره به گستردگی مراکز ثابت و سیار کانون در نقاط مختلف کشور تصریح کرد: افراد خلاق و شرکت‌های دانش‌بنیان اگر به دنبال فعالیت عدالت محورانه‌اند این مجموعه بهترین فرصت برای آن‌ها است.

وی در پایان اظهار کرد: بر اساس مصوبه رئیس‌جمهور در سفر استانی اخیر، مقرر شد در هر شهر پنج خانه خلاق راه‌اندازی شود و کانون می‌تواند به شکل‌گیری این مهم کمک کند و در آینده نزدیک شاهد تجهیز و راه‌اندازی این خانه‌های خلاق باشیم.

بر اساس تفاهم‌نامه همکاری میان کانون و ستاد فناوری‌های نرم، اصلاح ساختار برنامه و بودجه به منظور اولویت‌دهی و حمایت از خدمات و تولیدات فرهنگی هنری، فناوری‌های نرم و خلاق دانش‌بنیان، تسهیل بستر‌های لازم برای تجاری‌سازی محصولات و خدمات حوزه کودک و نوجوان با استفاده از فناوری‌های نرم و خلاق دانش‌بنیان و همکاری در اجرا و به‌کارگیری نظام جامع آماری استاندارد و تحول در سیاست‌گذاری، برنامه‌ریزی و تنظیم‌گری با هدف شناسایی موانع و مانع زدایی توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان و خلاق حوزه کودک و نوجوان از موضوع‌های مطرح شده است.

همچنین حمایت از برگزاری رویداد‌های تخصصی صنایع خلاق مرتبط با حوزه کودک و نوجوان با توجه به ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان، شرکت‌های خلاق و خانه‌های خلاق و نوآوری، کمک به عرضه محصولات و خدمات حوزه کودک و نوجوان در خانه نوآور و صادرات ایران ساخت در داخل و خارج از ایران جهت صادرات محصولات و خدمات حوزه صنایع خلاق و دانش‌بنیان، حمایت از حضور شرکت‌های خلاق و دانش بنیان در نمایشگاه‌ها و جشنواره‌های داخل و خارج و برپایی غرفه تخصصی و تسهیل بستر‌های نوین فناوری‌های دیجیتال(بلاک چین، هوش مصنوعی، خدمات ابری و...) برای توسعه و تسهیل کسب و کار‌های صنایع خلاق حوزه کودک و نوجوان از دیگر موضوع‌های طرح شده در تفاهم‌نامه همکاری میان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان و ستاد فناوری‌های نرم و توسعه خلاق معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: