کد خبر: 4060285
تاریخ انتشار: ۰۷ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۱:۱۹
سازمان بنادر و دریانوردی در بیانیه‌ای اعلام کرد:

خدمه دو نفتکش یونانی بازداشت نیستند

سازمان بنادر و دریانوردی در بیانیه‌ای علت توقیف دو فروند نفتکش یونانی در آب‌های خلیج فارس را برخی تخلفات دریایی عنوان ‌کرد و گفت: خدمه این دو نفتکش بازدداشت نیستند.

به گزارش ایکنا، سازمان بنادر و دریانوردی به عنوان مرجع حاکمیت دریایی جمهوری اسلامی ایران، در بیانیه‌ای، علت توقیف دو فروند نفتکش یونانی در آب‌های خلیج فارس را برخی تخلفات دریایی عنوان ‌کرد.

در بیانیه این سازمان آمده است: دو فروند کشتی یونانی به دلیل تخلفات دریایی صورت گرفته، فعلاً توقیف شده‌اند و مسئله بر اساس شواهد، اسناد و مدارک در حال بررسی است و پس از تکمیل مدارک، اقدامات قضائی لازم صورت می‌گیرد.

سازمان بنادر و دریانوردی ضمن تکذیب بازداشت خدمه این دو نفتکش یونانی، تصریح کرد: تمامی خدمه هر دو کشتی یونانی در صحت و سلامت کامل به سر می‌برند و در حالی که روی کشتی قرار دارند، مطابق قوانین بین‌المللی از آن‌ها محافظت و نگهداری شده و هر گونه خدمات لازم به آن‌ها ارائه می‌شود.

همچنین سازمان بنادر و دریانوردی تأکید کرد: جمهوری اسلامی ایران به عنوان یکی از متعهدین به کنوانسیون کار دریایی ۲۰۰۶ به تعهدات خود در قبال تمامی دریانوردان از جمله دریانوردانی که مهمان تلقی می‌شوند، عمل می‌کند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha