کد خبر: 4060500
تاریخ انتشار: ۰۸ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۷

افتتاح ساختمان اداری اتحادیه اسلامی بوسنی در سارایوو

ساختمان اداری ریاست اتحادیه اسلامی بوسنی و‌هرزگوین روز جمعه، 6 خردادماه طی مراسمی با حمایت ترکیه در سارایوو، پایتخت بوسنی وهرزگوین افتتاح شد.

افتتاح ساختمان اداری اتحادیه اسلامی بوسنی در سارایووبه گزارش ایکنا به نقل از ترک پرس، این مراسم با تلاوت قرآن آغاز شد و شفیق جعفروویچ، رئیس شورای ریاست‌جمهوری بوسنی، حسین کاوازوویچ، رئیس اتحادیه اسلامی این کشور، سناید زاجیموویچ، مدیر اوقاف سارایوو و دیگر مسئولان بوسنیایی در آن حضور یافتند.

علی ارباش، رئیس سازمان دیانت ترکیه، سردار چام، معاون وزیر فرهنگ و گردشگری این کشور و برهان ارصوی، مدیرکل اوقاف ترکیه از دیگر حاضران در مراسم بودند.

مدیر اوقاف سارایوو طی سخنانی در این مراسم گفت: پروژه ساخت ساختمان ریاست اتحادیه اسلامی بوسنی در سال 2007 آغاز و به دلیل مسائل مالی در 2010 متوقف شد.

در ادامه مراسم نیز مدیرکل اوقاف ترکیه سخنرانی و اظهار کرد: کار ساخت این ساختمان در سال 2018 از سر گرفته شد و در سپتامبر 2021 پایان یافت.

همچنین علی ارباش، رئیس سازمان دیانت ترکیه دیگر سخنران برنامه تأکید کرد: این ساختمان نماد موضع قدرتمندانه در برابر اطلاعات غلط و گمراه‌کننده درباره اسلام و نفرت‌افکنی به ویژه علیه اسلام در اروپاست.

رئیس اتحادیه اسلامی بوسنی وهرزگوین نیز در پایان مراسم از دولت و ملت ترکیه به خاطر حمایت از این طرح و تکمیل سازه ساختمان اداری این اتحادیه تشکر کرد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha