کد خبر: 4062227
تاریخ انتشار: ۱۶ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۴

تمهیدات وزارت بهداشت برای برپایی اربعین در فصل گرم سال

وزیر بهداشت ضمن اعلام این خبر که پزشکان اعزامی به اربعین بدون احتساب مرخصی برای آنها مأموریت لحاظ می‌شود، گفت: پیش‌بینی‌های لازم برای حضور زائران در فصل گرم سال در مراسم اربعین اندیشیده شده است.

تمهیدات وزارت بهداشت برای برپایی اربعین در فصل گرم سال

به گزارش ایکنا به نقل از وبدا، بهرام عین‌اللهی، وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی در سفر به عراق با مقامات این کشور دیدار و گفت‌وگو و در جلسه ستاد مرکزی اربعین شرکت کرد تا تمهیدات بهداشتی در نظر گرفته شده برای تسهیل سفر زائران اربعین حسینی را نهایی کند.

وی در جلسه ستاد مرکزی اربعین بر لزوم ارائه خدمات کیفی بهداشتی و درمانی به زائران اربعین امسال تأکید کرد و یادآور شد: پزشکانی که امسال به این سفر معنوی مشرف می‌شوند و خدمات بهداشتی و درمانی ارائه می‌کنند، بدون احتساب مرخصی برای آنها مأموریت لحاظ می‌شود.

وزیر بهداشت افزود: همزمان شدن مراسم اربعین امسال با فصل تابستان و گرمازدگی زائران از مسائلی است که وزارت بهداشت بر آن تمرکز دارد؛ به گونه‌ای که پیش‌بینی‌های لازم در این زمینه را داشته و خدمات رفاهی و بهداشتی متناسب با دمای هوا را ارائه می‌کند تا از گرمازدگی زائران پیشگیری شود.

وزیر بهداشت کشورمان در اردیبهشت‌ماه امسال هم در دیدار جمعی از فعالان قرآنی در ماه مبارک رمضان، وعده برگزاری با شکوه مراسم اربعین امسال را داده بود که این وعده در سفر به عراق، محقق شد. از سوی دیگر وزیر بهداشت خواستار رفع موانع و تسهیل حضور گسترده دانشجویان و اساتید علوم پزشکی در راهپیمایی اربعین امسال و برگزاری برنامه‌های فرهنگی، قرآنی و معنوی شده بود.

تمهیدات بهداشتی و آمادگی زیرساخت‌های بهداشتی و درمانی در مرزهای مشترک ایران و عراق هم موضوعی است که در یکی دو ماه اخیر مورد توجه معاونین و مدیران ارشد وزارت بهداشت قرار گرفته است که در این زمینه، میعادفر در روزهای اردیبهشت ماه سفری به استان ایلام و کرمانشاه داشت و ضمن تأکید بر آمادگی ارائه خدمات بهداشتی و درمانی و برگزاری با شکوه مراسم اربعین امسال از کمک‌های وزارت بهداشت به دانشگاه‌های علوم پزشکی مستقر در مناطق مرزی غرب کشور خبر داد.

تقویت دیپلماسی سلامت ایران و عراق 

عین‌اللهی همچنین در سفر خود به عراق و در دیدار با رئیس جمهور، نخست وزیر و وزرای بهداشت و صنایع عراق بر تقویت همکاری‌های بهداشتی و درمانی دو کشور تاکید کرد و خواستار تسریع در ثبت داروهای ساخت ایران در عراق، گسترش گردشگری سلامت و ارائه خدمات درمانی به بیماران عراقی در ایران، تبادل استاد و دانشجو، فعال‌سازی توافق نامه‌های قبلی دو کشور، همکاری در حوزه بهداشت و مقابله با بیماری‌ها، ایجاد بازار مشترک محصولات سلامت محور و رفع موانع توسعه همکاری‌ها در امور گمرک و صدور مجوزها شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha