کد خبر: 4064043
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۲۴

معلم قرآن اندونزیایی با دوچرخه عازم حج شد

یک معلم قرآن اندونزیایی برای کوتاه‌تر شدن زمان انتظار ادای حج تمتع، با دوچرخه به عربستان سفر کرده است.

به گزارش ایکنا به نقل از سعودی گزت، محمد فوزان، معلم اندونزیایی از هفت و نیم ماه پیش  این سفر را آغاز کرد.

این جوان اندونزیایی 4 نوامبر 2021 از ماگلانگ در جاوه مرکزی سفر خود را آغاز کرد و هفته گذشته پس از رسیدن به مکه، عمره مفرده را انجام داد. او به دیگر زائران اندونزیایی خواهد پیوست که بزرگترین گروه زائران را که بیش از 100 هزار نفر  برای حج پیش رو هستند، اعزام می‌کند. تاکنون حدود 21 هزار زائر اندونزیایی وارد مدینه شده‌اند.

وی افزود: قصد من انجام حج و زیارت سه مسجد مقدس اسلام یعنی مسجد الحرام در مکه، مسجد النبی در مدینه و مسجد الاقصی در بیت‌المقدس است. پس از ادای حج، قصد ادامه سفر با دوچرخه به فلسطین برای زیارت مسجدالاقصی و همچنین سفر به سایر کشورهای حاشیه  خلیج فارس را دارم.

فوزان در مصاحبه‌ای گفت که زیارت با دوچرخه بهترین نمونه از این است که چگونه خداوند متعال چیزهایی را ممکن می‌کند که مردم عادی تصور می‌کنند غیرممکن است. وی افزود: همه به من گفتند که انجام این مأموریت دشوار برای تو غیرممکن است، اما اکنون می‌توانم به آنها نشان دهم که خداوند این کار را برای من ممکن ساخته است.

وی افزود: پیام من همچنین این است که ما می‌توانیم در صورت داشتن حسن نیت و خلوص به درگاه خداوند همراه با تلاش خستگی‌ناپذیر برای رسیدن به هدف هر چیزی را که غیرممکن می‌پنداریم ممکن کنیم. فوزان که فوق لیسانس و مسلط به زبان عربی است، گفت که فکر می‌کردم این بهترین راه برای انجام حج تمتع بدون انتظار طولانی است.

وی ادامه داد: اندونزیایی‌ها معمولاً باید پس از ثبت نام حج تمتع حدود 40 سال منتظر بمانند تا نوبت به آنها برسد. اما من برای زیارت مقدس‌ترین اماکن اسلام و انجام حج بی‌تاب بودم و از این رو با پس‌انداز پول حقوق خود مقدمات سفر را آغاز کردم.

فوزان پس از اخذ مدرک لیسانس خود در رشته زبان عربی و معارف اسلامی از دانشگاه ماکاسار در استان سولاویسی جنوبی، اندونزی شرقی، به عنوان معلم دینی و حفظ قرآن مشغول به کار است.

وی گفت: قصد اصلی من حج و دعا برای پدر و مادرم و بستگان است. فوزان که دو فرزند دارد  درباره تجربیات سفر خود گفت که این سفر با پس‌انداز 10 میلیون روپیه اندونزی آغاز شد. او همچنین با فروش داروهای گیاهی سنتی که از اندونزی آورده بود، مقداری پول برای تأمین هزینه‌ سفر خود به دست آورد.

فوزان علیرغم خستگی و کسالت سفر در ماه رمضان روزه می‌گرفت و در مساجد مسیر خود در سنگاپور و مالزی افطار می‌کرد. او عید فطر را در مالزی جشن گرفت.

وی در بدو ورود به ریاض مورد استقبال عبدالعزیز احمد، سفیر اندونزی قرار گرفت.

یک هفته طول کشید تا وی از ریاض به مکه برسد. او نزدیک به 900 کیلومتر دوچرخه سواری کرد و از آنجا به جده رفت و در آنجا مورد استقبال سرکنسول اندونزی قرار گرفت.

سفر معلم قرآن اندونزیایی به حج با دوچرخه

سفر معلم قرآن اندونزیایی به حج با دوچرخه

سفر معلم قرآن اندونزیایی به حج با دوچرخه

سفر معلم قرآن اندونزیایی به حج با دوچرخه

 

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha