کد خبر: 4064795
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۲

زمزمه دعای كمیل در مدینه النبی + فیلم

نخستین مراسم پرفیض دعای کمیل پنجشبه شب 26 خرداد با شرکت پرشور زائران ایرانی در کنار مرقد پیامبر بزرگوار اسلام(ص) و ائمه بقیع در مدینه منوره برگزار شد.

زمزمه فرازهای دعای كمیل در مدینه النبی + فیلم

به گزارش ایکنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی حج، زائران ایرانی که از اوایل این هفته وارد مدینه شهر پیامبر رحمت شده‌اند در نزدیکی بارگاه رسول اكرم(ص) و مرقد ائمه مظلوم بقیع (ع) دعای روحبخش و عرفانی کمیل را با نوای میثم مطیعی زمزمه کردند.

در این مراسم كه در سالن هتل موفنبیک مدینه برگزار شد، قاسم رضیعی، از قاریان ممتاز كشورمان با تلاوت آیاتی از قرآن کریم، فضایی روحانی و معنوی به جلسه بخشید و در ادامه حجت‌الاسلام اکبر صمدی یزدی، خطیب بعثۀ مقام معظم رهبری با بیان روایتی از امام صادق(ع) حج را موجب تقویت تقوای انسان دانست.

وی افزود: این تقوا می‌تواند انسان را پس از اعمال و مناسك حج از گناه دور نگه دارد و او را حفظ کند. 

حجت‌الاسلام صمدی اضافه كرد: حج موجب بردباری و صبوری فرد می‌شود و مقاومت او را در برابر مشکلات افزایش می‌دهد.

وی با اشاره به اینکه حج می‌تواند به تحول در زندگی فردی و اجتماعی انسان منجر شود، گفت: زائری که به حج مشرف می‌شود در طول سفر، حسن خلق و رفتار نیکو را فرا می‌گیرد و این امر موجب نهادینه شدن رفتار نیکو در فرد و ترویج آن در جامعه می‌شود.

حجت‌الاسلام صمدی در ادامه حجاج را به بهره برداری از فرصت معنوی سفر حج و زیارت اماكن مقدس در سرزمین وحی و انجام فرایض دینی توصیه کرد و گفت: پیامبر اكرم (ص) به امام حسین(ع) فرمودند که هر کس من یا پدر یا برادرت یا خودت را زیارت کند به گردن من حق پیدا می‌کند. هر دید یک بازدید دارد و برای بازدید هنگام مرگ به دیدارش خواهم رفت و شفاعت او را خواهم کرد.

حجت‌الاسلام صمدی خطاب به حجاج گفت: خداوند سفری پرفیض را نصیب شما کرده است و بر اساس آیات قرآن، احادیث و روایات ائمه معصومین هرکس استطاعت داشته باشد و حج را ترک کند و انجام ندهد مسلمان از دنیا نمی‌رود. 

وی افزود: در کنارحج خداوند، نعمت زیارت شش معصوم، در راس آنها حضرت محمد خاتم پیامبران(ص) و حضرت زهرا(س) و چهار معصوم دیگر را به ما ارزانی داشته است و حجاج باید لحظه لحظه های این سفر را ازدست ندهند.

زمزمه دعای كمیل در مدینه النبی + فیلم

در ادامه این مراسم، حمید رمضان‌پور از ذاكران اهل بیت به نوحه سرایی و مناجات خوانی پرداخت و سپس در حالی كه تمامی سالن مملو از جمعیت بود زائران ایرانی همراه با نوای  میثم مطیعی، از مداحان اهل بیت عصمت و طهارت(علیهم السلام) فرازهای دعای روحبخش كمیل را زمزمه كردند وبه مناجات با پروردگارخویش پرداختند.

بر اساس این گزارش، با توجه به استقرار حجاج كشورمان در چند هتل در مدینه، آیین‌های مشابهی نیز پنج شنبه شب 26 خرداد ماه در سایر هتل‌ها با حضور مسافران سرزمین وحی برگزار شد. 

در حال حاضر بیش از شش هزار زائر ایرانی خانه خدا در مدینه منوره حضور دارند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :