کد خبر: 4065410
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۴
وزیر ارشاد در همایش «حکمرانی مردمی در گفتمان عدالت و جمهوریت»:

تغییر حکمرانی با حضور دولت سیزدهم مشهود است

اسماعیلی در همایش «حکمرانی مردمی در گفتمان عدالت و جمهوریت» گفت: آقای رئیسی دولتی را تحویل گرفته که برخی بن‌بست‌ها و مشکلات را به وجود آورده بود اما این دولت در مسیر رفع بن‌بست قدم برداشته و نشان داده هیچ بن‌بستی در کشور وجود ندارد و این تغییر ریل و تغییر حکمرانی امروز مشهود است.

محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی

به گزارش خبرنگار ایکنا، محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی صبح امروز ۳۰ خرداد در همایش «حکمرانی مردمی در گفتمان عدالت و جمهوریت» که در دانشکده مدیریت دانشگاه تهران برگزار شد، گفت: کار تبیینی دقیق باید مبتنی بر تحلیل  و پیامدها و فرآیندها باشد. نمی‌توان از دولت مردمی صحبت کرد اما مراحل تکوین و تحقق شعار مردمی را تجزیه و تحلیل نکرد.

وی افزود: از سال ۹۷ به بعد به خاطر مشکلات اقتصادی شاهد شکاف عمیق میان دولت-ملت بودیم و تا سال ۱۴۰۰ این شکاف ادامه داشت و این خطرناک بود و سرمایه‌های اجتماعی حاکمیت را تهدید می‌کرد. در این زمان سرمایه‌های اجتماعی حاکمیت به شدت کاهش یافت و افراد مختلف شرایط را نگران‌کننده تحلیل می‌کردند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: می‌گفتند دولت قبل دولت کم‌کار ‌و فاسد بود و پرونده‌های بسیاری به خاطر فساد ارز ۴۲۰۰ تومانی علیه دولت تشکیل شده بود اما در مقابل دولت قبل، در بهمن ۱۳۹۷ با ورود آقای رئیسی به دستگاه قضا این دستگاه با اعتماد روبه‌رو شد. سفرهای استانی و در میان مردم بودن آن هم در فضای کرونا منجر به افزایش اعتماد عمومی به دستگاه قضا شد. در صورتی که همه دولت قبل را به کم‌کاری متهم می‌کردند.

اسماعیلی اضافه کرد: شخص آقای رئیسی با اقبال عمومی مواجه بود و مردم خواستار حضور او در انتخابات بودند. فضای کشور و مشکلات کشور را شخص آقای رئیسی می‌دانست و می‌دانست که کشور با کسری بودجه مواجه است، همه اینها را می‌دانست و می‌توانست وارد عرصه انتخابات نشود تا مبادا به محبوبیتی که به واسطه‌ خدماتش در دستگاه قضا به دست آورده بود، لطه وارد شود، اما حل مشکلات کشور را برای خود تکلیف می‌دانست.

وی با بیان اینکه وقتی آقای رئیسی شعار ایران قوی و شعار دولت مردمی را مطرح کرد به دنبال اصلاح نگرش مردم به دولت بود‌، متذکر شد: اینکه نشان دهد دولت اختیارات زیادی دارد، دولت می‌تواند کم‌کار نباشد و غیره. به واسطه سیاست‌های دولت امروز اقدامات خوبی برای مبارزه با مصادیق فسادزا انجام شده و سیاست خارجی موفقی داشته ایم که حضور سه رئیس جمهور در ایران طی روزهای گذشته جزیی از آن است. همچنین دولت بیشتر در میان مردم است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: همه ما می‌دانیم که مشکلات اقتصادی وجود دارد و دولت تلاش شبانه‌روز برای حل این مشکلات تلاش می کند. دولت وظیفه خود را اعتلای مردم می‌داند و همه منابعش را برای تحقق این مهم به کار گرفته است. آقای رئیسی دولتی را تحویل گرفته که برخی بن‌بست‌ها و مشکلات را به وجود آورده بود اما این دولت در مسیر رفع بن‌بست قدم برداشته و نشان داده هیچ بن‌بستی در کشور وجود ندارد و این تغییر ریل و تغییر حکمرانی امروز مشهود است.

به گفته وزیر ارشاد، دولت به دنبال کاهش تصدی‌گری است و می‌خواهد دولت تسهیل‌گر و خدمتگزار باشد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :