کد خبر: 4065907
تاریخ انتشار: ۰۱ تير ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۴
در موسوم حج انجام شد؛

عرضه 80 هزار نسخه جدید قرآن در مسجد الحرام + عکس

در آستانه موسم حج، 80 هزار نسخه جدید قرآن از سوی اداره کل قرآن کریم در امور تبیین و ارشاد مسجد الحرام برای زائران خانه خدا تهیه شد.

به گزارش ایکنا به نقل از الیوم السابع، همزمان با ایام مناسک حج اداره امور قرآن‌های مسجد الحرام از قرار گرفتن 80 هزار نسخه قرآن مجید در این مسجد به منظور استفاده حجاج در موسم حج خبر داد.

رسانه‌های عربستان سعودی با اعلام این خبر به نقل از غازی بن فهد الذبیانی، مدیرکل اداره قرآن در امور توجیهی و ارشادی مسجد الحرام نوشتند که این تعداد نسخ از کلام الله مجید در 2 هزار و 300 قفسه که در اندازه‌های مختلف ساخته شده برای دسترسی حجاج به آیات وحی قرار داده شده است.
وی بدون اشاره به تعداد نسخه‌های قرآن که به زبان‌های خارجی ترجمه شده است، اضافه کرد که معانی قرآن به چندین زبان که مهمترین آنها (انگلیسی، اردو و اندونزیایی) است، ترجمه شده و در مکان‌های مختلف و راهروهای مسجد الحرام قرار داده شده است.
به گفته وی همچنین تعدادی قرآن بریل برای نابینایان فراهم شده است.

استقبال از زائران با اهدای یک نسخه قرآن

مدیرکل اداره قرآن در امور توجیهی و ارشادی مسجد الحرام افزود: دولت برنامه ویژه‌ای را برای استقبال از زائران خانه خدا تدارک دیده است که به موجب آن یک قرآن به هر زائر هدیه داده می‌شود که بتوانند از آن استفاده کنند.

وی افزود: زمینه استفاده از نرم‌افزارهای هوشمند برای تلاوت قرآن و ترجمه معانی آن که به بیش از 60 زبان ترجمه شده در گوشی همراه زائران تدارک دیده شده است و حجاج می‌توانند با فعال کردن این نرم‌افزار از طریق یک بارکد در گوشی هوشمند همراه خود از آن استفاده کنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :