کد خبر: 4065970
تاریخ انتشار: ۰۱ تير ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۱
معممی‌مقدم مطرح کرد؛

«قرار دوازدهم»؛ طرحی برای تبدیل سرمایه دینی مردم به عمل صالح

مدیرکل امور اجتماعی و مشارکت‌های سازمان اوقاف و امور خیریه طرح قرار دوازدهم را طرحی برای تبدیل سرمایه دینی مردم به عمل صالح برشمرد و با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در این زمینه گفت: طرح قرار دوازدهم بر اساس سرمایه دینی مردمی و محبت و عشق عمومی به امام دوازدهم(عج) بنا شده است.

طرح قرار دوازدهم

به گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه، رضا معممی‌مقدم، مدیرکل امور اجتماعی و مشارکت‌های سازمان اوقاف و امور خیریه اظهار کرد: مقام معظم رهبری در همین زمینه فرموده‌اند: «از سرمایه‌ی ایمان مردم برای تولید عمل صالح بهره بگیرید. مردم، مؤمن‌اند، مردم ایمان دارند؛ این ایمان می‌تواند عمل صالح تولید کند؛ این کار را شما می‌توانید بکنید.»

معممی‌مقدم تأکید کرد: ولایتمداری به حرف نیست به عمل است. آنان که در زمان غیبت، در کلاس ولایت حاضرند، ولایتمداری و تبعیت از امام غایب از نظر را با امتثال اوامر، ولی فقیه و نائب امام زمان علیه‌السلام تمرین می‌کنند تا در زمان ظهور، پایشان نلغزد و محکم و استوار در رکاب امام خود بمانند.

مدیرکل امور اجتماعی و مشارکت‌های سازمان اوقاف و امور خیریه ادامه داد: وقتی مقام معظم رهبری از نیرو‌های مؤمن و انقلابی خواسته‌اند که؛ از سرمایه ایمان مردم برای تولید عمل صالح بهره گیرند، جای هیچ درنگ و تعللی نیست. باید مجاهدانه در این عرصه مقدس گام برداشت.

معممی‌مقدم تصریح کرد: اینکه از این سرمایه معنوی مردم چگونه می‌توان عمل صالح تولید کرد نیاز به طرح و برنامه دارد. در این خصوص یکی از طرح‌ها و برنامه‌هایی که می‌تواند لبیکی عملی به این خواسته والای مقام معظم رهبری بوده و نقش بسیار مؤثری در این زمینه ایفا کند؛ طرح قرار دوازدهم است. چرا که این طرح بر سرمایه دینی مردمی و محبت و عشق عمومی به امام دوازدهم(عج) بنا شده است و می‌خواهد از این سرمایه گرانبها، عمل صالحی همچون خدمت به افراد کم برخوردار، محرومیت زدایی و خدمتی نیابتی از امام زمان(عج) را ارائه کند.

وی ادامه داد: طرح قرار دوازدهم، طرحی است به نام و یاد امام دوازدهم که در دوازدهم هر ماه نتیجه تلاش مهدی یاوران را به ثمر نشانده و به محرومان و افراد کم برخوردار خدماتی ارائه می‌کند. این طرح بر آن است تا از سویی یاد و نام امام زمان(عج) را در جامعه منتشر کند و از سوی دیگر فرهنگ انفاق و خدمت به نیابت و یاد و نام امام دوازدهم(ع) را ترویج و زمینه حضور همگانی را در این خدمت مقدس فراهم کند.

مدیرکل امور اجتماعی و مشارکت‌های سازمان اوقاف و امور خیریه در پایان اظهار کرد: این طرح که با محوریت تهیه و توزیع سبد‌های معیشتی اجرایی شده است بر آن است تا به مرور زمان، به تناسب نیاز منطقه پیرامونی بقاع متبرکه خدمات گسترده‌ای را جهت محرومیت زدایی از این مناطق ایفا کند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha