کد خبر: 4066381
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۸

برگزاری مرحله کشوری مسابقات قرآن بسیج در دهه سوم تیر

اسامی راه‌یافتگان به مرحله کشوری بیست و هشتمین دوره مسابقات قرآن بسیج اعلام شد.

برگزاری مرحله کشوری مسابقات قرآن بسیج در دهه سوم تیرماه

به گزارش ایکنا، مرحله ارزیابی مجازی شرکت کنندگان در بیست و هشتمین دوره مسابقات سراسری قرآن و عترت بسیج طی روزهای گذشته برگزار شد و پس از مشخص شدن نتایج این مرحله، اسامی راه یافتگان به مرحله نهایی این مسابقات اعلام شد.

بیست و هشتمین دوره مسابقات قرآن و عترت بسیج کشور امسال متفاوت از سال‌های قبل و در چهار بخش «ایده‌پردازی»، «خانوادگی»، «گروهی» و «انفرادی» برگزار می‌شود و طی آن علاوه بر افراد و گروه‌های برتر، خانواده قرآنی برتر بسیج نیز معرفی خواهند شد.

مخاطب بخش ایده‌پردازی مؤسسات و پایگاه‌های مقاومت بسیج هستند، این مراکز ایده‌های خلاقانه خود را در حوزه مسائل قرآنی کشور به دبیرخانه مسابقه ارسال کرده‌اند، ایده‌هایی که ملاک‌های برتری بیشتری از حیث نوآورانه بودن، خلاقیت و ... را دارا باشند، از سوی دارالقرآن بسیج حمایت خواهند شد.

در بخش گروهی نیز هر کدام از اعضای گروه(گروه سه نفره) در یک موضوع مشخص در مسابقات شرکت می‌کنند و در پایان آن گروهی که امتیاز بالاتری را کسب کند موفق به کسب رتبه برتر خواهد شد.

بخش خانوادگی نیز با مشارکت خانواده‌ها برگزار می‌شود و طی آن هر کدام از اعضای خانواده در یکی از رشته‌های مشخص شده شرکت خواهند کرد و در پایان خانواده‌ای که امتیاز بالاتری را کسب کنند به مرحله بالاتر می‌رسد.

بخش چهارم نیز مسابقات فردی است. در این بخش مشارکت به صورت فردی خواهد بود و رقابت‌های آن در رشته‌های حفظ آیات موضوعی عفاف و حجاب(ویژه بانوان)، مفاهیم سوره‌های مبارکه حجرات، صف و محمد(ص) از تفسیر نور، حفظ قرآن(شامل رشته‌های حفظ سه جزء، پنج جزء، ۱۰ جزء، ۱۵ جزء و حفظ ۳۰ جزء از قرآن) ترتیل‌خوانی، قرائت تحقیق و قرائت تقلیدی(ویژه پسران زیر ۱۵ سال) برگزار می‌شود.

مرحله نهایی بیست و هشتمین دوره مسابقات سراسری قرآن و عترت بسیج کشور طی روزهای 21 تا 23 تیرماه در رشته های بالای 16 سال به صورت حضوری برگزار می‌شود. رشته‌های زیر 16 سال مرحله حضوری ندارد و نفرات برتر در آزمون‌های مجازی مشخص شده‌اند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha