کد خبر: 4066444
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۷

فراخوان رویداد بزرگ بازی‌های رومیزی منتشر شد

دبیرخانه رویداد بزرگ بازی‌های رومیزی «صدمیز-صدبازی» از تولیدکنندگان، توزیع‌کنندگان، طراحان و دیگر دغدغه‌مندان این حوزه اقتصادی و فرهنگی دعوت می‌کند تا در برگزاری این رویداد بزرگ مشارکت کنند.

رویداد بزرگ بازی‌های رومیزی «صدمیز-صدبازی»

به گزارش ایکنا به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، بازی‌های رومیزی یکی از کالا‌های فرهنگی است که امروز جای خود را در میان خانواده‌ها و نوجوانان و جوانان و کودکان باز کرده است؛ اما هنوز به نظر می‌رسد برای فرهنگ‌سازی و معرفی بازی‌های خوب به خانواده‌ها و ایجاد فضای تعامل و هم‌نشینی در این حوزه جای کار بسیار است.

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با همکاری انجمن بازی‌های رومیزی فدراسیون بازی‌های همگانی وزارت ورزش و جوانان، همچنین فعالان تولید و عرضه بازی‌های رومیزی در نظر دارد رویدادی را با عنوان«صد میز، صد بازی» در تیر سال جاری برگزار می‌کند.

این رویداد با هدف معرفی و ارائه توانمندی‌های صنعت بازی‌های رومیزی ایران به مخاطبان، معرفی تولیدکنندگان منتخب بازی‌های رومیزی سراسر کشور، گردهم آوردن فعالان بخش‌های گوناگون بازی‌های رومیزی، ایجاد فضای مناسب برای معرفی ایده‌ها، طرح‌ها و نمونه‌ها به مخاطبان، سرمایه‌گذاران و ارگان‌ها، ایجاد زمینه توسعه بازی‌های رومیزی و تلاش برای ارتقاء سهم رقابتی این حوزه در کشور، حمایت از کالای ایرانی و پشتیبانی از تولیدکنندگان، طراحان و سرمایه‌گذاران داخلی و تحقق شعار سال، برقراری ارتباط مخاطبان با تولیدکنندگان بازی‌های رومیزی، ایجاد زمینه لازم برای حضور تولیدات ایرانی در عرصه‌های جهانی و معرفی فهرست غنی از بازی‌های رومیزی مناسب برای خانواده‌ها برگزار می‌شود.

رویداد بزرگ بازی‌های رومیزی در دو بخش «فضای بازی و فروش بازی‌های رومیزی منتخب» در روز‌های ۲۳ تا ۲۶ تیر ۱۴۰۱ و «روز مسابقه» در روز ۲۷ تیر(عید غدیر) برگزار خواهد شد.

همچنین بخش صد میز در این رویداد به عرضه و معرفی صد بازی برتر تولیدشده در داخل کشور اختصاص خواهد داشت. این صد بازی از میان بازی‌های ثبت‌نام شده از سوی هیئت انتخاب متشکل از کارشناسان شورای نظارت بر اسباب‌بازی، اداره کل سرگرمی‌های سازنده، انجمن بازی‌های رومیزی و فعالان و صاحب‌نظران این حوزه انتخاب و به خانواده‌ها ارائه خواهد شد.

بازی‌ها در چهار دسته بازی‌های مخصوص کودکان، بازی‌های سبک(زمان بازی تا بیست دقیقه)، بازی‌های متوسط(زمان بازی تا چهل دقیقه) و بازی‌های سنگین(زمان بازی بیش از چهل دقیقه) و در چهار بخش جداگانه ارائه خواهد شد. همزمان فضای فروشگاهی برای عرضه و فروش این بازی‌ها به خانواده‌ها تدارک دیده می‌شود.

برگزاری و برنامه‌ریزی بخش مسابقه این رویداد بر عهده انجمن بازی‌های رومیزی فدراسیون بازی‌های همگانی وزارت ورزش و جوانان است.

تولیدکنندگان بازی‌های رومیزی علاقه‌مند به شرکت و حضور در این رویداد می‌توانند جهت مطالعه شرایط شرکت در رویداد و ثبت‌نام آنلاین به تارنمای جشنواره ملی اسباب‌بازی به نشانی toyfest.kpf.ir در بخش«رویداد بازی‌های رومیزی» مراجعه کنند.

مراحل مشارکت در این رویداد شامل ثبت‌نام در سایت رویداد، تکمیل فرم اطلاعات بازی‌ها و درخواست تعداد میز، بررسی و تأیید بازی‌های منتخب و اعلام آن به تولیدکننده، پرداخت هزینه اولیه ورودی و تکمیل فرآیند ثبت‌نام است.

علاقه‌مندان برای شرکت در این رویداد از چهارم تا ششم تیرماه فرصت دارند. همچنین ۲۳ تا ۲۶ تیر رویداد بازی و معرفی بازی‌ها انجام می‌شود و مسابقه ۲۷ تیرماه برگزار خواهد شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha