کد خبر: 4066700
تاریخ انتشار: ۰۵ تير ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۱
در نشست هم‌اندیشی معاون قرآنی ارشاد و رئیس مرکز امور قرآنی اوقاف مطرح شد

گام برداشتن در مسیر تدبر قرآنی اقدامی مبارک است

نشست رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه و معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار و طی آن بر برگزاری جلسات منظم این قبیل نشست‌ها تأکید شد.

 برگزاری نشست هم‌اندیشی معاون قرآنی وزیر ارشاد و رئیس مرکز امور قرآنی اوقاف

به گزارش ایکنا، نشست تعامل و بررسی ظرفیت‌های مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه و معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور مدیران دو مجموعه برگزار شد.

در این دیدار ابتدا ظرفیت‌های قرآنی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از سوی علیرضا معاف، معاون قرآن و عترت وزیر ارشاد بیان شد.

معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این دیدار بر ضرورت هم‌افزایی، تعامل دوسویه و بررسی ظرفیت‌های قرآنی با هدف اجرای بهتر برنامه‌ها، طرح‌ها و مسابقات قرآنی به منظور تبلیغ و ترویج هر چه بیشتر و بهتر فعالیت‌های قرآنی کشور تأکید کرد.

معاف همچنین از تلاش‌های صادقانه همه مسئولان و فعالان قرآنی قدردانی کرد و گفت: حرکت مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف در مسیر هم‌افزایی با سایر نهادهای قرآنی کشور ستودنی است.

وی تصریح کرد: معاونت قرآن و عترت وزارت ارشاد نیز در جهت ترویج و اثرگذاری هدفمند فعالیت‌های قرآنی، ترویج اقدامات خلاقانه و نوآورانه در حوزه تبلیغ و ترویجِ فرهنگ قرآن همچون استفاده از فضای مجازی، هماهنگی بین نخبگان قرآنی با بهره‌مندی از ظرفیت‌های علمی کشور را در کنار سایر مجموعه‌های قرآنی به ویژه سازمان اوقاف، در دستور کار دارد.

علیرضا معاف عنوان کرد: اینکه مجموعه برگزارکننده مسابقات بعد از گذشت بیش از چهار دهه برگزاری به این نتیجه رسیده است که می‌بایست گام در مسیر تدبر بردارند اقدامی مبارک است.

وی همچنین از لزوم همکاری و تعامل بین دستگاه‌ها برای پیشبرد اهداف تعیین شده، سخن گفت.

بر اساس این گزارش در ادامه این دیدار حمید مجیدی‌مهر، رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه ضمن بیان مواردی در مورد اقدامات انجام گرفته در این مرکز و برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته جهت اجرای برنامه‌های آتی و بلندمدت به ویژه در حوزه مسابقات قرآن کریم جمهوری اسلامی ایران، گفت: در دو سال گذشته اولین کشوری در دنیا که مسابقاتی در تراز بین‌المللی را به صورت مجازی در دوران کرونا برگزار کرد، ایران بود؛ این موضوع نشان‌دهنده این است که به برکت نظامی که در راس آن شخصیتی قرآنی حضور دارد؛ توجه به این کتاب الهی سرلوحه امور کشور قرار دارد.

مجیدی مهر همچنین در مورد دومین دوره طرح ساماندهی داوران مسابقات قرآنی جمهوری اسلامی ایران نکاتی را بیان کرد.

در پایان این جلسه مقرر شد جلسات منظم تعریف شده‌ای بین معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه در فواصل زمانی مشخصی برگزار شود و همچنین در ارتباط با تحولات مسابقات بین‌المللی قرآن کریم بحث‌ها و گفت‌وگوهایی صورت بگیرد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha