کد خبر: 4068074
تاریخ انتشار: ۱۱ تير ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۳

«کتاب کودک دیگر چه … است؟» نیل گیمن منتشر شد

انتشارات کتاب نیستان ترجمه «کتاب کودک دیگر چه… است!؟» اثر نیل گیمن را روانه بازار کتاب کرد.

نیل گیمن با «کتاب کودک دیگر چه … است؟» به بازار نشر ایران آمد

به گزارش ایکنا، کتاب «کتاب کودک دیگر چه… است!؟»، مجموعه‌ای از سخنرانی‌ها و مقالات نیل گیمن، با ترجمه لیدا طرزی در 160 صفحه رقعی توسط انتشارات کتاب نیستان منتشر شده است.

نیل گِیمِن نویسنده داستان کوتاه، فیلم‌نامه‌نویس، رمان‌نویس، خالق کتاب کمیک، رمان گرافیکی، تئاتر صوتی و فیلم سبک‌های علمی تخیلی و خیال‌پردازی است که در سال‌های گذشته بر فعالیت خود موفق به دریافت جوایز متعددی شامل جایزه هوگو، نبولا و برام استوکر و همچنین نشان نیوبری شده‌ است.

کتاب «کتاب کودک دیگر چه… است!؟» مجموعه‌ای از سخنرانی‌ها و مقالات گیمن است که به گفته خود او برخی از آن‌ها بسیار جدی بیان شد و برخی دیگر به تعبیر او سبکسرانه است و در این میان مقالاتی نیز هستند که تنها برای این نوشته شده تا مردم و مخاطبانش را وادار به شنیدن حرف‌های خود کند.

مقالات این کتاب را می‌توان در سه بخش تقسیم کرد. بخش نخست مقالاتی است که موضوع آن دغدغه همیشگی نیل گیمن است و در متن آن مخاطب را به کتابخوانی و چرایی آن دعوت کرده و درباره چرایی و چگونگی آن سخن می‌راند.

در بخش دوم او به سراغ ژانر وحشت و داستان‌های آن رفته و از چرایی اقبال آن‌ها در زمانه حاضر سخن به میان آورده است. در بخش سوم کتاب اما نقدها و روایت‌های موردی گیمن درباره کتاب‌ها و داستان‌هایی که خوانده است را می‌توان خواند. این کتاب با چنین بخش‌هایی نوعی پرتره از این نویسنده و منتقد عجیب و البته زنده جهان معاصر را پیش روی ما ترسیم می‌کند و مخاطبان او را با تصویری بکر و خوانده‌نشده از او روبرو می‌کند.

«کتاب کودک دیگر چه… است!؟» اثر نیل گیمن در 160 صفحه با ترجمه لیدا طرزی و به همت انتشارات کتاب نیستان چاپ و روانه بازار کتاب شده است.

نیل گیمن با «کتاب کودک دیگر چه … است؟» به بازار نشر ایران آمد

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha