کد خبر: 4068154
تاریخ انتشار: ۱۲ تير ۱۴۰۱ - ۰۷:۵۱

برگزاری آزمون‌های کتبی دوره تربیت مربی حفظ قرآن

آزمون‌های کتبی دوره‌های تربیت مربی حفظ قرآن کریم با هدایت و نظارت مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه طی روزهای آینده برگزار می‌شود.

برگزاری آزمون‌های کتبی دوره تربیت مربی حفظ قرآن

به گزارش ایکنا، آزمون‌های کتبی پایانی دوره تربیت مربی حفظ قرآن کریمِ که از سوی ستاد راهبری طرح ملی حفظ قرآن کریم و با هدایت و نظارت مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه طراحی شده است، طی روزهای آینده برگزار می‌شود.

بر همین اساس این آزمون‌ها روزهای 13، 14 و 15 تیرماه با حضور بیش از دو هزار نفر از شرکت‌کنندگان از سوی دستگاه‌ها و نهادهای دولتی و غیر دولتی به صورت سراسری و برخط به نشانی https://lms.telavat.ir برپا می‌شود.

این آزمون‌ها در سه درس «آشنایی با علوم قرآنی» (13تیرماه)، «فنون معلمی و روانشناسی تربیتی» (14 تیرماه) و «روانشناسی در حفظ قرآن کریم» (15 تیرماه) برگزار خواهد شد.

سایر دروس شامل «روش تدریس حفظ قرآن کریم» و «تدویرخوانی» از سوی دستگاه‌ها و نهادهای دولتی و غیر دولتی برگزار شده یا در آینده برپا خواهد شد.

مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه هدف از برگزاری این دوره‌ها را شناسایی نیروهای مستعد و تربیت آنها جهت تدریس در دوره‌های آموزش حفظ قرآن كریم عنوان کرده است.

شرکت‌کنندگان در صورت کسب حد نصاب لازم در تمامی آزمون‌ها(کتبی و عملی) ضمن دریافت گواهینامه، مجوز تدریس در دوره‌های آموزش حفظ قرآن کریم را دریافت خواهند کرد.

دستگاه‌ها و نهادهای دولتی و غیر دولتی برگزارکننده این دوره‌ها شامل مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه برادران و خواهران، کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد، نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، اتحادیه کشوری مؤسسات و تشکل‌های قرآن و عترت، ارتش، سپاه، بسیج، دارالقرآن حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) و دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha