کد خبر: 4068557
تاریخ انتشار: ۱۳ تير ۱۴۰۱ - ۱۵:۳۸

اعلام راهکار پیشنهادی حماس برای پیشبرد مبادله اسرا

در حالی که تلاش‌های طرف‌های میانجی برای به سرانجام رساندن قرارداد مبادله اسرا بین حماس و رژیم صهیونیستی همچنان ادامه دارد، روزنامه الاخبار لبنان امروز دوشنبه از راهکار پیشنهادی حماس برای پیشبرد این پرونده خبر داد.

اعلام راهکار پیشنهادی حماس برای پیشبرد مبادله اسرابه گزارش ایکنا؛ به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین، الاخبار به نقل از یک منبع در جنبش حماس تأکید کرد که قضیه مبادله اسرا در رأس اولویت‌های حماس قرار دارد و این جنبش حاضر است برای پیشبرد این پرونده اطلاعاتی در رابطه با «هدار گولدن» و «شائول آرون» دو نظامی اسیر اسرائیلی ارائه دهد.

البته حماس حاضر نیست مجانی این اطلاعات را در اختیار رژیم صهیونیستی قرار دهد، بلکه در قبال آن خواستار آزادی اسرای سالخورده و کودک، بانوان اسیر و تمامی اسرایی است که در جریان قرارداد مبادله شالیت آزاد شدند و مجددا به اسارت گرفته شدند.

منبع مذکور اشاره کرد که دولت رژیم صهیونیستی نمی‌خواهد با مشخص شدن سرنوشت نظامیان اسیر اسرائیلی، به خانواده‌های آنان امید ببخشد و همچنان به دروغ‌گویی با آنان ادامه می‌دهد و مدعی است که آن‌ها کشته شدند و اجساد آنان در اختیار حماس است.

این منبع در جنبش حماس تأکید کرد که اگر دشمن صهیونیستی اطمینان دارد که آن‌ها کشته شدند و اجسادی بیش نیستند، اطلاعات خود را رو کرده و این ادعا را ثابت کند.

این در حالی است که سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی نیز روز گذشته از شرط این رژیم برای امضای قرارداد مبادله اسرا با حماس خبر داد و گفت شرط این رژیم این است که این قرارداد شامل هدار گولدن و شائول آرون نیز شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha