کد خبر: 4068628
تاریخ انتشار: ۱۴ تير ۱۴۰۱ - ۰۷:۱۶

فرصت زیارت روضه مسجد النبی؛ فقط یک‌بار

وزارت حج و عمره عربستان برای تمامی زائران کشورهای اسلامی که در موسم حج تمتع حاضر هستند زیارت روضه منوره در مسجد النبی را به ثبت نام الکترونیک منوط کرده که فرصتی است که فقط یک‌بار برای زائران تعیین شده است.

به گزارش ایکنا به نقل از روابط عمومی سازمان حج و زیارت، اعزام زائران حج تمتع 1401 که از روز 22 خرداد ماه آغاز شده بود در شامگاه 12 تیرماه پایان یافت و در این اعزام‌ها که به فرودگاه مدینه منوره و جده انجام گرفت، جمعاً 39 هزار و 600 زائر وارد عربستان شدند.

بر همین اساس بخشی از این زائران مدینه قبل و بخشی دیگر مدینه بعد هستند که زائران مدینه قبل در ابتدای سفر، پنج شب را در مدینه اسکان یافتند و سپس عازم مکه مکرمه شدند.

نوبت‌دهی برای زیارت روضه مسجد النبی 

اما امسال وزارت حج و عمره عربستان برای تمامی زائران کشورهای اسلامی که در موسم حج تمتع حاضر هستند برخی محدودیت‌ها و ضوابط را تعیین کرده که یکی از این محدودیت‌ها شامل نوبت‌دهی برای زیارت روضه منوره در شهر مدینه است.

براساس قوانین امسال وزارت حج عربستان تمامی زائران حج می‌توانند با ورود به سامانه ای که از سوی این وزارتخانه تعیین شده است نام‌نویسی کرده و بر اساس ساعت تعیین شده فقط یک بار به روضه منوره مشرف شوند.

فرش‌های سبز، نمادی که قسمت روضه منوره را به زائران نشان می‌دهد

بر پایه این گزارش زائران در طول پنج شب اقامت خود در مدینه منوره می‌توانند یک‌بار از فیض زیارت و عبادت در روضه منوره بهره ببرند.

در این میان بیش از 21 هزار نفر از زائران مدینه قبل کشورمان توانستند در بازه زمانی ذکر شده با کسب نوبت و براساس شرایط و ضوابط تعیین شده بعد از نام نویسی در سامانه توسط بخش انفورماتیک سازمان حج و زیارت، به روضه منوره تشرف یابند.

نوبت‌گیری برای تشرف به روضه منوره برای زائران «مدینه بعد» نیز از سوی بخش رایانه و با هماهنگی کاروان‌ها صورت خواهد گرفت.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :