کد خبر: 4070427
تاریخ انتشار: ۲۱ تير ۱۴۰۱ - ۲۳:۲۹
در نشست شورای عالی فضای مجازی تأکید شد؛

افزایش سطح تحت پوشش شبکه فیبر نوری

همچنین در نشست شورای‌ عالی فضای مجازی، اعضا به بررسی موضوع گسترش شبکه فیبرنوری در کشور پرداختند و بر افزایش سطح تحت پوشش این شبکه به شکلی که همه منازل بتوانند از خدمات آن بهره‌مند شوند، تأکید کردند.

به گزارش ایکنا، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، نشست شورای‌ عالی فضای مجازی، 21 تیرماه به ریاست حجت‌الاسلام سیدابراهیم رئیسی، رئیس جمهور با بررسی پنج دستور جلسه تشکیل شد.

در ابتدای این نشست، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، از آخرین وضعیت شبکه ملی اطلاعات گزارش را ارائه داد؛ بر اساس این گزارش مشخص شد این شبکه تاکنون ۴۳ درصد پیشرفت داشته است و در ادامه، مقرر شد پیشرفت این شبکه تا پایان سال، حداقل به ۶۶ درصد برسد.

همچنین در این نشست، اعضا به بررسی موضوع گسترش شبکه فیبرنوری در کشور پرداختند و بر افزایش سطح تحت پوشش این شبکه به شکلی که همه منازل بتوانند از خدمات آن بهره‌مند شوند، تأکید کردند.

اعضای شورای‌ عالی فضای مجازی در بررسی سومین دستور جلسه امروز، موضوع تمرکز شبکه اطلاعاتی کشور در استان تهران را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

اعضا تأکید کردند با توجه به اینکه در حال حاضر تمام اطلاعات کشور با مرکزیت استان تهران مبادله می‌شود، برای تمرکززدایی از شبکه، مراکز اطلاعاتی کشور حداقل به ۸ واحد افزایش یابد.

شورای عالی فضای مجازی همچنین تصویب کرد که اولین قطب مرکز داده کشور تا پایان سال در منطقه پیام در استان البرز افتتاح شده و در سال‌های بعد سه قطب دیگر مرکز داده کشور در بخش‌های دیگر راه‌اندازی شود.

در بخش پایانی جلسه امروز نیز اعضای شورای‌ عالی فضای مجازی در بررسی حوزه‌های زیرساختی، تصمیم گرفتند که ارائه خدمات دولت بر روی شبکه‌های پیام‌رسان داخلی افزایش یابد.

بر این اساس با توجه به افزایش کاربران شبکه‌های پیام‌رسان داخلی در ماه‌های اخیر، مقرر شد ارائه خدمات دیجیتال دولتی بر روی این شبکه‌ها افزایش یابد و خدماتی از قبیل مرورگرهای داخلی و موتورهای جستجوی داخلی نیز راه‌اندازی شوند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha