کد خبر: 4073022
تاریخ انتشار: ۰۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۷
معاون اجرایی رئيس‌جمهور بیان کرد:

مدیریت هم‌افزا، مهمترین حلقه مفقوده اجرایی کشور

سیدصولت مرتضوی پیش از ظهر امروز در افتتاحیه «رویداد هم‌افزایی مدیریت ایران» گفت: مهمترین حلقه مفقوده ما حلقه مدیریت هم‌افزاست و امیدوارم مدیران با تجهیز امور بخش مهمی از مشکلات را در حوزه آبادانی و فرهنگ حل کنند.

سیدصولت مرتضوی، معاون اجرایی رئیس جمهور

به گزارش خبرنگار ایکنا، مراسم افتتاحیه «رویداد هم‌افزایی مدیریت ایران» پیش از ظهر امروز، دوم تیر در مصلای امام خمینی(ره) تهران با پخش سرود مقدس جمهوری اسلامی ایران و قرائت آیاتی از کلام‌الله مجید با نوای سیدمحمد حسینی‌پور، قاری ممتاز کشورمان آغاز شد.

در ادامه علی منصوری، دبیر رویداد هم‌افزایی مدیریت ایران با خیرمقدم به حضار گفت: ایده اولیه رویداد به درخواست‌های مکرر مردم و نهادهای مردمی برای معرفی ایده‌هایشان به مدیران کشور بازمی‌گردد.

وی با بیان اینکه جوانان بسیاری وجود دارند که حرفی برای گفتن دارند، عنوان کرد: مسئولان و مدیران کشور هم خواستار این بودند که ظرفیت‌های مردمی به میدان آورده و به نمایش گذاشته شود و لذا با استقبال مدیران هم مواجه شد.

دبیر رویداد هم‌افزایی مدیریت ایران تأکید کرد: اینجا جایی است که بناست ارتباطات خود را با بخش‌های مردمی تقویت کنیم و ‌هم‌افزایی رقم بخورد. اینجا ایده‌ها، فکرها و روش‌های نوین بسیار زیادی وجود دارد. اگر به دنبال اصلاح فرآیندها و ساختارها هستید در این رویداد می‌توان روش آن را آموخت. با استفاده از ظرفیت مردمی موجود در این رویداد قوه عاقله برای دولت به وجود خواهد آمد.

حضور بیش از ۷۰۰ مجموعه در رویداد هم‌افزایی مدیریت ایران

منصوری گفت: دو هزار مجموعه برای حضور در این رویداد درخواست داده بودند که در نهایت پذیرای ۷۰۰ تا ۸۰۰ مجموعه شدیم. این‌ها همانند رودخانه‌ای هستند که اگر به سد نیروگاهی دولت متصل شوند می‌توانند از دولت انرژی بگیرند.

بنابر این گزارش وحید یامین‌پور، معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان در ادامه این مراسم به عنوان سخنران دوم گفت: شعار دولت مردمی که پرچمش را دولت سیزدهم بلند کرده نباید در حد شعار باقی بماند. مردم بازوی ساختار حاکمیتی برای رصد هستند تا راهکارهای مناسب را به دولت ارائه دهند.

وی افزود: پیشرفت‌های بزرگ زمانی حاصل شده که مردم میدان‌دار بوده‌اند. پیشرفته‌ترین تکنولوژی حرکت مردمی در جهان مربوط به جمهوری اسلامی ایران است که بسیج و گروه‌های جهادی نمونه‌های آن هستند. به جرئت می‌گویم این گروه‌ها و مجموعه‌های مردم‌نهاد پاکیزه‌ترین مجموعه در جهان هستند.

عزم دولت برای استفاده از ظرفیت‌‌های مردم‌نهاد

معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان تاکید کرد: دولت در بهره‌برداری از ظرفیت‌های مردم‌نهاد جدی است و این کار، کار بزرگی است و دولت قطعاً در پیشبرد امور به تنهایی نمی‌تواند و نیاز به ظرفیت‌های مردم‌نهاد دارد. وزارت ورزش و جوانان توفیق داشته سهم کوچکی در این رویداد داشته باشد. چهار هزار مجموعه مردم‌نهاد وجود دارند که در حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی فعالیت دارند و بخشی از آنها در رویداد مذکور حضور یافته‌اند‌. همچنین وزارت ورزش و جوانان تنها مجموعه دولتی است که در این رویداد دارای غرفه است و به ارائه گزارش‌های مرتبط می‌پردازد.

در بخش بعدی مرسام سیدصولت مرتضوی، معاون اجرایی رئیس جمهور در سخنانی گفت: برای زمامداری و اداره جامعه به چند مقوله و چند عنصر نیاز داریم. یکی از این عناصر داشتن برنامه است که در جمهوری اسلامی ایران هم برنامه‌های سنواتی، هم برنامه پنج ساله و هم اسناد بالادستی تحولی از جمله اسناد چشم‌انداز است. علاوه بر اجرای برنامه به دو عنصر دیگر منابع انسانی و بودجه نیاز داریم.

وی افزود: اگر این سه موضوع در کنار یکدیگر قرار بگیرند و در خدمت مدیریت تحول‌خواه باشد، گام‌های مهمی برداشته خواهد شد. در ابتدای انقلاب اسلامی حسب دستور امام راحل جهاد سازندگی ایجاد شد و این سازمان تحول شگرفی را در نقاط مختلف کشور به وجود آورد اما متاسفانه دشمن قسم‌خورده ما جنگ ناجوانمردانه را آغاز کرد اما این جنگ با حضور و هم‌افزایی مردم و جوانان داغ رسوایی را بر پیشانی دشمن قسم‌خورده گذاشت؛ جوانان عزیز ما با عشق رفتند تا عزت این مملکت بماند.

معاون اجرایی رئیس جمهور تأکید کرد: رئیس دولت سیزدهم در سفرهای استانی خود به نقش مدیریت می‌پردازد و مدیریت جهادی و متدین را مطرح می‌کند و برای مدیران حاج قاسم سلیمانی را مثال می‌زند.

مرتضوی با بیان اینکه دشمن برای مقابله با نظام جمهوری اسلامی جنگ بین تمدنی را ایجاد کرد و داعش را به وجود آورد، ادامه داد: ولی یک مرد از ایران اسلامی پرچمدار شد و توانست بیشترین موفقیت را در طول جنگ‌های نامنظم به دست آورد.

مهم‌ترین حلقه مفقوده مدیریتی در کشور

وی عنوان کرد: مهمترین حلقه مفقوده ما مدیریت هم‌افزاست و امیدوارم مدیران با تجهیز امور بخش مهمی از مشکلات را در حوزه آبادانی و فرهنگ حل کنند. حسن تدبیر راندمان کار را افزایش می‌دهد اما سوءتدبیر آن را کاهش می‌دهد. من از برگزارکنندگان این رویداد تشکر می‌کنم که بسترهای افزایش راندمان را فراهم کرده‌اند.

سیداحمد عبوتیان، دستیار ویژه رئیس جمهور در امر مردمی‌سازی دولت به عنوان سخنران آخر در سخنانی کوتاه گفت: اقدام اول دولت سیزدهم این است که به امور جاری سروسامان دهد و به مرور زمان اتفاقات خوبی در حوزه اقتصادی رخ خواهد داد.

وی با اشاره به نقش مردم عنوان کرد: مردم سالار مسائل حکمرانی هستند و تا زمانی که مردم در امور دخالت داده نشوند و صددرصد از ظرفیت آن‌ها استفاده نشود، ملزومات گام دوم محقق نخواهد شد و دولت مردمی تحقق نمی‌یابد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha