کد خبر: 4073497
تاریخ انتشار: ۰۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۰

ناتوانی مؤسسه ریحانه در ساخت زمین وقفی مؤسسه

مدیر مؤسسه ریحانه با اشاره به مشکل نداشتن فضای فیزیکی، گفت: خیران برای مؤسسه یک زمین 600 متری در یکی از روستاهای اطراف قزوین تأمین کرده‌اند اما نتوانسته‌ایم بودجه ساخت آن را تأمین کنیم.

زمین وقفی مؤسسهلیلا مهدی‌بیگی، مدیر مؤسسه فرهنگی ـ مردمی قرآن و عترت ریحانه در گفت‌وگو با ایکنا، بیان کرد: طبق معمول غالب مؤسسات قرآنی، کلاس‌های قرآنی را در مؤسسه داریم، علاوه بر آن جلسات خانگی قرآنی را فعال کرده‌ایم.

وی افزود: آموزش‌های سطح 1 تا 12 شامل روخوانی، روان‌خوانی، صحیح‌خوانی یا صحت قرائت نماز، قرائت، تجوید، تفسیر موضوعی قرآن، پژوهش و تحقیقات قرآنی، ختم‌های قرآن، حفظ اجزای مختلف تا حفظ کامل و ... را در مؤسسه آموزش می‌دهیم.

مهدی‌بیگی اظهار کرد: به طور خاص در مورد مهدویت نیز کارهای فرهنگی و مذهبی می‌کنیم، آموزش‌ها را از حوزه تخصصی قم پیگیری می‌کنیم و استاد از آنجا برای تدریس می‌آید.

وی ادامه داد: در دوره شیوع کرونا با ریزش مخاطب مواجه شدیم؛ هزار قرآن‌آموز داشتیم اما با غیر حضوری شدن کلاس‌ها، این تعداد به دویست نفر رسیده است.

مدیر این مجموعه قرآنی همچنین به برگزاری کلاس‌های صحیفه سجادیه و نهج‌البلاغه از سوی این مؤسسه اشاره کرد و گفت: تمام رد‌های سنی از خردسالان تا بازنشستگان پوشش می‌دهیم، بیشتر برنامه‌ها مخصوص بانوان است، البته کلاس‌های زیر 13 سال و تربیت معلم ویژه آقایان داریم.

وی مهم‌ترین مشکل مؤسسه را نداشتن فضای فیزیکی دانست و گفت: استیجاری هستیم و تجهیزات کافی نیز در اختیار نداریم و امورات با کمک خیران و مربیان خیر می‌گذرد و کلاس‌ها نیز کاملاً رایگان هستند.

مهدی‌بگی همچنین نبود همکاری و هم‌افزایی میان بسیج و کانون با مؤسسات را مشکلی دانست که مانع استفاده مؤسسات از فضای مساجد و بقاع متبرکه شده است و گفت: معمولاً بعد از مدتی نیز توقع دریافت هزینه از مؤسسه پیش می‌آید، اما ما هزینه‌ای دریافت نمی‌کنیم که هزینه پرداخت کنیم.

وی گفت: از خیران زمین 600 متری در یکی از روستاهای اطراف قزوین گرفته‌ایم اما نتوانسته‌ایم بودجه ساخت آن را تأمین کنیم. خیلی فضاهای اداری خالی وجود دارد که در هفته یک یا دو شیفت می‌تواند در اختیار مؤسسات قرار بگیرد، اما این کار انجام نمی‌شود.

یادآور می‌شود، شعبه اصلی این مؤسسه به نشانی قزوین، خیابان نواب، جنب گالری اتومبیل جمشید واقع شده است. همچنین شعبه تاکستان نیز در خیابان شهید فلاحی جنوبی، حسینیه علی‌اصغر(ع) قرار دارد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha