کد خبر: 4075327
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۲:۵۰
عباس محمدیان:

جهاد تبیین مهمترین دستور کار بسیج رسانه است

مسئول سازمان بسیج گفت: جهاد تبیین یکی از دستور کارهای اصلی سازمان بسیج رسانه به شمار می‌رود در این راستا از تمامی ظرفیت‌های استفاده خواهد شد.

جهاد تبیین مهمترین دستور کار بسیج رسانه استبه گزارش ایکنا، عباس محمدیان، مسئول سازمان بسیج رسانه، امروز 11 مردادماه در مراسم امضای تفاهم‌نامه سازمان بسیج رسانه و مؤسسه مطالعات و تحقیقات بین‌المللی ابرار معاصر تهران، در راستای منویات مقام معظم رهبری پیرامون جهاد تبیین اظهار کرد: جهاد تبیین یکی از دستور کارهای اصلی برای مقابله با هر نوع انحراف و تحریف در گفتمان و ارزش‌های انقلاب اسلامی است که مقام معظم رهبری بر آن تأکید دارند.

وی بیان کرد: امروز یک جنگ ترکیبی تما‌م‌‌عیار به کشور ما تحمیل شده است و دشمنان بر اساس برنامه‌ریزی‌های گسترده طراحی‌های عمیقی در حوزه جنگ شناختی و روانی انجام داده است.

مسئول سازمان بسیج رسانه تصریح کرد: امروز اگر نتوانیم همه ظرفیت‌های نظام را برای خنثی‌کردن جنگ نرم دشمن بسیج کنیم بدون شک در این حوزه شکست خواهیم خورد و این شکست در برخی امور غیرقابل جیران خواهد بود. پژوهش یکی از خلأهای موجود به ویژه در حوزه فرهنگی است و برای ارتقای زیرساخت‌های قدرت نرم کشور باید به حوزه پژوهش به شکل ویژه توجه کنیم.

هم‌افزایی بین نیروها

عابد اکبری، مدیرعامل مؤسسه مطالعات و تحقیقات بین‌المللی ابرار معاصر تهران نیز در این جلسه اظهار کرد: جلسه امروز ما درباره آغاز فصل نوینی از همکاری‌ها بین این مؤسسه و سازمان بسیج رسانه بود.

وی بیان کرد: در مؤسسه ابرار اعتقاد داریم که در برابر فشار حداکثری که از جانب نظام سلطه به ارکان نظام ما وارد می‌شود یک راه بیشتر وجود ندارد و آن هم‌افزایی حداکثری است. اگر نتوانیم نیروهایی که داریم در کشور به صورت هم‌افزایانه در کنار همدیگر قرار بدیم و تلاش کنیم نمی‌توانیم در برابر این فشار حداکثری مقاومت کنیم.

وی تصریح کرد: ایجاد پیوند بین دستگاه‌های مختلف و نهادهای مختلف که در راستای موضوعات مشترک فعالیت می‌کنند می‌تواند هم‌افزایی را شکل داده و آن را تقویت می‌کند. این مؤسسه با توجه به اینکه به صورت تخصصی در حوزه بین‌الملل و سیاست خارجی فعالیت می‌کند نقش مؤثری در ارائه تصویر از سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران و موضوعات محوری انقلاب اسلامی دارد.

جهاد تبیین مهمترین دستور کار بسیج رسانه است

وی ادامه داد: بسیج رسانه با توجه به ظرفیت عظیمی که در حوزه رسانه و همچنین ارتباط تنگاتنگی که با رسانه‌های داخلی دارد، می‌تواند از نفوذ در فضای رسانه‌ای کشور تحول‌آفرین باشد. بدون شک این دو نهاد با استفاده از ظرفیت‌های بالای خود می‌توانند تصویر حقیقی از انقلاب اسلامی و سیاست خارجی جمهوری اسلامی را چه در داخل و چه در خارج از کشور در راستای فرمایش مقام معظم رهبری و در قالب جهاد تبیین و تشریح کنند.

وی با اشاره به تشکیل جبهه رسانه‌ای تراز انقلاب توسط سازمان بسیج رسانه متذکر شد: می‌توانیم سیاست‌های نظام سلطه در راستای ایران‌هراسی‌ و اسلام‌هراسی را خنثی کنیم و با توجه به فضای خیلی خوب و حرفه‌ای که در سازمان بسیج رسانه وجود دارد این هم‌افزایی می‌تواند هم در داخل و هم در خارج از کشور شکل بگیرد و خیرات و برکات بسیار زیادی برای کشور داشته باشد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha