کد خبر: 4075494
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۸:۳۷
سید حسن نصرالله:

مقاومت در تمام جبهه‌ها ادامه خواهد داشت

دبیر کل حزب‌الله لبنان با اشاره به اینکه آمریکا و رژیم صهیونیستی، از طریق یک جنگ همه جانبه و فراگیر قصد درگیری با مقاومت و نابودی آن را دارند، بر تداوم مقاومت در جبهه‌های مختلف تأکید کرد.

به گزارش ایکنا، ایرنا نوشت: سید حسن نصرالله، دبیر کل حزب‌الله لبنان شامگاه امروز سه‌شنبه در پنجمین شب از ماه محرم الحرام در یک محفل عاشورایی تأکید کرد که تحریم اقتصادی یک جنگ است و صبر کردن در برابر آن، جهاد به شمار می‌رود.

شبکه خبری المنار به نقل از نصرالله گزارش داد: مقابله با تحریم هم یک مقابله جهادی است و دشمن نیز، جنگ متنوعی علیه مقاومت در پیش رفته است و به همین دلیل باید با راه‌های مختلف با آن مقابله کرد.

وی با بیان اینکه جنگ ۳۳ روزه، دشوارترین جنگی بود که حزب‌الله وارد آن شد، تصریح کرد: این جنگ در شرایط اختلافات داخلی صورت گرفت، ولی ما به خداوند پناه بردیم و او نیز ما را به پیروزی رساند؛ زیرا نیت صادقانه ما را مشاهده کرد.

دبیر کل حزب‌الله با اشاره به اینکه این جنبش از چهل سال پیش تاکنون به امام حسین (ع) و جدش حضرت رسول(ص) اقتدا می‌کند، خاطرنشان کرد: این چنین است که جنبش ما، یک جنبش جهادی است. تا زمانی هم که طرح آمریکا و اسرائیل وجود داشته باشد، ما در سطوح نظامی، امنیتی، فرهنگی و اجتماعی با آن مقابله می‌کنیم.

نصرالله با تأکید بر اینکه جهاد حزب‌الله فقط مبارزه نظامی نیست، افزود: جهاد ما، دعوت به مقاومت فراگیر است. امروز و در زمان کنونی، آمریکا و اسرائیل شیطان مجسم هستند. این جنگ هم ادامه دارد.

وی با بیان اینکه باید در این جنگ ایستادگی کنند و آن را جهاد در راه خدا می‌داند، ادامه داد: دشمن بر روی تسلیم شدن و فروپاشی حساب باز کرده است. البته پاسخ مردم در زمان انتخابات بسیار دندان شکن بود و نتایج هم دشمن را ناامید کرد؛ به ویژه اینکه بعد از گذشت سه سال از محاصره اقتصادی صورت گرفت.

دبیر کل حزب‌الله ضمن انتقاد از وعده‌های توخالی سفیر آمریکا مبنی بر انتقال گاز از مصر و انتقال برق از اردن، گفت: یک سال گذشت، ولی هیچ اتفاقی رخ نداد. در پایان هم بوق‌های رسانه‌ای علیه مقاومت، دست به تبلیغ زدند و آن را مسئول [بحران لبنان] معرفی کردند.

نصرالله در پایان و درباره بحران سوخت در لبنان هم تأکید کرد: در موضوع سوخت هم دل ما به حال مردم لبنان می‌سوزد. به همین دلیل پیشنهاد قبلی ایران برای فروش فرآورده‌های نفتی با لیره لبنان را مطرح و آن را به مسئولان لبنانی ارائه کردیم، ولی مخالفت آمریکا مانع از انجام این کار شد.

در همین ارتباط، دبیر کل حزب‌الله لبنان در سخنانی در سومین شب ماه محرم الحرام در محفل عاشورایی که در ضاحیه جنوبی بیروت برگزار شد، تأکید کرد، ما نه طرف مذاکرات با رژیم صهیونیستی در رابطه با ترسیم خطوط دریایی هستیم و نه هیچ کسی را مکلف کردیم که به نیابت از ما مذاکره کند.

 

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
captcha